ŻEGLARSTWO, MORZE, HISTORIA
MORSKI SZCZECIN: Tratwą przez Atlantyk
„Wyprawa szczecińskiej piątki przeszła do historii polskiego żeglarstwa, przeszła do światowej historii eskapad na tratwach” – pisał Andrzej Urbańczyk, żeglarz, pisarz
Czytaj więcejPrzygoda życia na wyciągnięcie ręki! Trwa nabór OFICERÓW ŁĄCZNIKOWYCH NA TTSR 2021
Właśnie wystartował nabór dla osób chcących sprawdzić się w roli oficerów łącznikowych podczas tegorocznych regat the Tall Ships Races. Zgłoszenia przyjmowane są do połowy marca.
Czytaj więcejZostań członkiem żeglarskiej reprezentacji naszego miasta. TRWA NABÓR
Marzy Ci się prawdziwa morska przygoda? Chcesz zobaczyć, jak wyglądają wyścigi największych żaglowców świata? Jeśli tak, to właśnie teraz jest na to szansa. Rozpoczynamy rekrutację do Reprezentacji Szczecina na regaty the Tall Ships Races 2021!
Czytaj więcejWybieramy najlepszych żeglarzy 2020 roku
Mimo swoich zawirowań i niepewności rok 2020 obfitował w żeglarskie wydarzenia i osiągnięcia. Teraz przyszła pora na ich podsumowanie i wyróżnienie. 10 stycznia rusza nabór zgłoszeń do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina.
Czytaj więcejLepiej z paprykarzem czy bez niego? Instalacja zniknęła z Łasztowni
Instalacja „Paprykarz Szczeciński” obecna była na Łasztowni przez kilka tygodni. Budziła zarówno pozytywne uczucia jak i krytykę osób odpowiadających za miejską estetykę. Instalacja zniknęła z Placu Gryfitów w połowie grudnia, ale nie jest wykluczone, że jeszcze powróci. Powinna?
Czytaj więcejThe Tall Ship Races 2021 – pierwsze szczegóły najważniejszego wydarzenia turystycznego w mieście
31 lipca – 3 sierpnia 2021 roku, tę datę trzeba zapisać w kalendarzu już teraz. To właśnie wtedy Szczecin stanie się żeglarską stolicą świata. Największe żaglowce ponownie zacumują w stolicy Pomorza Zachodniego.
Czytaj więcejZIELONY SZCZECIN – Recenzja Krystyny Pohl
To kolejny album ukazujący niezwykłą urodę miasta. Od prawie 250 fotografii trudno oderwać oczy. A przewracając kolejne strony trudno oprzeć się wrażeniu, że Szczecin, niezależnie od pory roku, wygląda jak gigantyczny ogród botaniczny. Fotografie ukazują jak bogata jest roślinność Szczecina, ileż gatunków drzew, krzewów, traw i kwiatów znajduje się w parkach, na ulicach, skwerach, odnowionych…
Czytaj więcej130 rocznica urodzin Konstantego Maciejewicza. TABLICA DLA KAPITANA KAPITANÓW
130 lat temu (11 listopada 1890 roku) urodził się kpt. ż. w. Konstanty Maciejewicz. Dla uczczenia tej rocznicy w Szczecinie została odsłonięta tablica poświęcona Kapitanowi Kapitanów. Tablica znajduje się na budynku przy al. Piastów 19, w którym w latach 1947-53 mieściła się Państwowa Szkoła Morska. Jej organizatorem i dyrektorem był kapitan Maciejewicz. Odsłonięcia tablicy…
Czytaj więcej11 listopada w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. NIEPODLEGŁOŚĆ KOLEJNY RAZ NA MASZCIE
Kultywujemy tradycje marynistyczne i staramy się pokazywać kolejnym pokoleniom jak ważne jest zwracanie uwagi na ludzi morza jako współtwórców naszej wolności. W roku 2020 podczas świętowania Narodowego Dnia Niepodległości w Starej Rzeźni również nie zabraknie akcentów marynistycznych. Ten rok ze względu na pandemię jest jednak zupełnie inny niż ubiegłe i nasze świętowanie też wyglądać będzie…
Czytaj więcejOdpadowe „Skarby Bałtyku” na wystawie na Łasztowni
Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć zebrany na plaży może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby Bałtyku” pokazuje wystawa towarzysząca akcji Bałtycka Odyseja organizowana przez ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego wraz z bankiem Credit Agricole i spółką EFL.
Czytaj więcej