Monika Dyker – Woźniak prezesem fundacji Moja Łasztownia!

Blisko współpracowaliśmy od wielu miesięcy, a teraz to współdziałanie będzie jeszcze bardziej intensywne! Monika Dyker – Woźniak, Prezes Stowarzyszenia Progressum i jedna z najbardziej aktywnych społecznie mieszkanek Szczecina dołącza do ekipy Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia i zostaje Prezesem Fundacji Moja Łasztownia. Do jej obowiązków będzie należeć inicjowanie wydarzeń, które będą odbywać na Łasztowni i w Starej Rzeźni oraz przygotowywanie projektów, których realizacja będzie wspierana środkami zewnętrznymi. Pomysłów jest już całe mnóstwo!

Monika Dyker – Woźniak jest od wielu lat Prezesem Stowarzyszenia Progressum. Z sukcesem realizuje wiele inicjatywa na polu kulturalnym , sportowym , społecznym, a przede wszystkim charytatywnym. Od lat z powodzeniem co sobotę organizuje biegi Park Run. Dużym sukcesem są również organizowane cyklicznie koncerty charytatywne, podczas których zbierane są środki dla chorych dzieci oraz dorosłych. Jakie plany ma nowa Prezes Fundacji Moja Łasztownia? Pomysłów jest dużo, a część z nich jest już realizowana: – Moja współpraca ze Starą Rzeźnią to jedna z piękniejszych przygód na przestrzeni ostatnich lat. Mam świadomość, że udało nam się pomóc ogromnej ilości ludzi. Zgłąszają się do nas chorzy, ale i rodzice chorych dzieci. Organizowane są koncerty, wydarzenia charytatywne i licytacje. Pieniądze zebrane podczas tych inicjatyw idą w dziesiątki tysięcy złotych. Nigdy nie udałoby się to gdyby nie wspaniała pomoc Starej Rzeźni, duża przychylność kierownictwa instytucji i osobisty patronat i zaangażowanie Pani Prezes Laury Hołowacz. To wspaniałe czuć osobiste wsparcie i czasem gdy czuję, że tych rzeczy do zrobienia jest zbyt wiele to zawsze mogę liczyć na głos wsparcia i mobilizacji do tego by dalej działać i pomagać innym – mówi Monika Dyker – Woźniak.

Stowarzyszenie Progressum poza eventami charytatywnymi organizowało razem ze Starą Rzeźnią takie wydarzenia jak „Gwiazdka nad Łasztownią” czy „Wielkanoc na Łasztowni”: – W czerwcu odbywają się spotkania literackie zainicjowane przeze mnie i spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców. Jesienią będą one kontynuowane. Zależy nam na tym żeby Stara Rzeźnia kojarzyła się jako miejsce łączące biznes i sztukę, ale i jako miejsce wrażliwe społecznie, które jest domem dla ludzi wrażliwych i takich, którzy chcą zorganizować w Szczecinie coś wartościowego. W marcu będziemy hucznie świętować 5 lat Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, wcześniej jeszcze zaprosimy Państwa na wiele koncertów i inicjatyw społecznych – dodaje Monika Dyker – Woźniak.

Fundacja Moja Łasztownia jest podmiotem zajmującym się mobilizacją aktywności na Łasztowni oraz wspieraniem i organizacją wydarzeń.

Pozostaw komentarz