Zespół Cukry w Starej Rzeźni. To część festiwalu SPOIWA. Wstęp jest bezpłatny!

20.Jubileuszowe Spoiwa Kultury w Szczecinie odbędą się między 23 a 29 czerwca. Jest to jedno z najbardziej charakterystycznych, alternatywnych wydarzeń kulturalnych odbywających się w Szczecinie. Organizatorem jest Teatr Kana. Jeden z koncertów w ramach festiwalu odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

– Dzień trzeci czyli 25 czerwca to kierunek odwrotny, choć równoważny do tego, co działo się wcześniej czyli również spotkanie z przeczuciami i lękami, ale też z żywiołową siłą „pięknych dwudziestoletnich”, rówieśników festiwalu, z ich pokoleniową niezgodą na rzeczywistość, potrzebą ruchu, krzyku, buntu, zmiany. Diagnozujące relacje między jednostką a historią to z jednej strony świadectwo czasu, z drugiej zaś okazja do przyjrzenia się rozwijającemu się w sposób niezwykle prężny nowemu ruchowi teatrów alternatywnych – zapowiadają organizatorzy. Co więc nas czeka? O godzinie 18.30 zaprezentuje się zespół CUKRY. Jest to projekt muzyczny, który powstał w 2017 roku w Warszawie, w kuchni przy małym stole. Stara i nowa tradycja, przestrzenie wiejsko-miejskie, lata 90. i dziewczyńskie historie opowiedziane w podwórkowy sposób. Trzy pyskate białe wokale, wyszczekane teksty, gęsta muzyka w równowadze z ciszą i miękkością uczuć. Inspiracje polską muzyką tradycyjną i współczesną poezją. Tematy otwierają przestrzeń ruchowo-performatywną. Wejście w to, co wyparte i zapomniane, odczuwane, dobrze znane.  Zespół współtworzą: Lena Witkowska (wokal, gitara ze smyczkiem, bęben marszowy), Karolina Głogowska (wokal, altówka, bęben marszowy), Agnieszka Kocińska (wokal, perkusjonalia, bęben marszowy).

– Jesteśmy dumni, że kolejne, bardzo ważne wydarzenie ma kulturalnej mapie Szczecina odbywać się będzie częściowo właśnie na Łasztowni. Festiwal „Spoiwa” zawsze pokazuje świeże spojrzenie na kulturę i na sztukę, to zgromadzenie niesamowitych wystaw, występów, koncertów i wydarezń o charakterze performence. Jestem bardzo ciekawy koncertu zespołu CUKRY i na pewno będzie to jedno z ciekawszych, muzycznych wydarzeń sezonu letniego w Starej Rzeźni – mówi Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.  Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Projekt „Spoiwa Kultury 2019“ został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu: Teatr i Taniec.

Pozostaw komentarz