Tak będzie wyglądać napis SZCZECIN na Łasztowni. Ma stanąć przed wakacjami

Coraz bliżej powstania napisu Szczecin, który ma stanąć na Łasztowni. Urząd Miasta bez uwag przyjął projekt przedstawiony przez Akademię Sztuki.

Z 6 propozycji najlepsza okazała się prosta, a zarazem nawiązująca do morskiego klimatu miasta instalacja, która łączy w sobie funkcję napisu i drewnianych siedzisk przypominających żagle. Kolejnym krokiem będzie sporządzenie dokumentacji projektowo- kosztorysowej wybranej koncepcji, następnie  przekazanie projektu do realizacji.

Autorami wszystkich projektów jest Akademia Sztuki w Szczecinie/Wydział Sztuk Wizualnych/ Katedra Architektury Wnętrz i Form Użytkowych

Zespół projektowy:

dr Katarzyna Utecht – koordynator projektu

dr Olga Kiedrowicz-Świtalska

mgr Agata Legawiec

mgr Joanna Roguszczak

Projekt jest realizowany w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Inicjator pomysłu, Przemysław Słowik dla portalu wszczecinie.pl skomentował formę powstania instalacji: – Inspiracją dla projektu był morski charakter Szczecina, nowe bulwary i sąsiadująca z napisem marina na Wyspie Grodzkiej. Dlatego każda z liter otrzyma swój własny żagiel wykonany ze stali korodującej oraz drewniane podesty, które mogą posłużyć jako ławka. Będzie to nie tylko miejsce do wykonania zdjęcia, ale również relaksu i odpoczynku w bulwarowym klimacie Łasztowni – mówił radny.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że efektowna instalacja jeszcze przed wakacjami powstanie na Łasztowni!

Pozostaw komentarz