Dzisiaj topienie Marzanny na bulwarach!

Zgodnie z tradycją pierwszego dnia wiosny wspólnie z przedszkolakami pożegnamy zimę. Topienie Marzanny odbędzie się na Bulwarze Piastowskim, 21 marca.

 

W tym roku Marzanny przygotują dzieci z trzech szczecińskich przedszkoli: PP 32; PP 29 oraz PP 3. W czwartek 21 marca, około godz. 11:00 wiosenny korowód przedszkolaków wyruszy spod Przedszkola Publicznego 32 „Hejnałek” przy ul. Farnej.

– Z wiosennymi piosenkami na ustach dzieci przemaszerują na Bulwar Piastowski w okolicy pawilonów gastronomicznych, gdzie czekać będą na nich pracownicy Żeglugi Szczecińskiej, którzy po utopieniu Marzanny wyłowią ją z wody – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. – W topieniu Marzanny na Bulwarze Piastowskim łącznie uczestniczyć będzie około 300 przedszkolaków.

Topienie Marzanny na bulwarze rozpocznie się około godz. 11.30 i potrwa mniej więcej 30 minut. Wszystkich chętnych do powitania wiosny także zapraszamy na bulwar – 21 marca około 11.30. Żegluga Szczecińska zadba o to, by kukły nie zaśmiecały rzeki.

Pozostaw komentarz