Transgraniczna wystawa do zobaczenia w Starej Rzeźni!

Städtepartner Stettin e.V, Stowarzyszenie Progressum oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy „NEIN znaczy NIE: Hermann Stöhr i Stanisław Kubicki, dwaj prekursorzy porozumienia polsko-niemieckiego” . Wernisaż będzie mieć miejsce w poniedziałek o godzinie 18.00 w Starej Rzeźni. Wstęp jest wolny. Niezwykłe prace artystów z Polski i z Niemiec będzie można oglądać na ścianach Galerii Szczecińskiej do 7 kwietnia.

Projekt organizowany był w latach 2015-2018 przez berlińskie Stowarzyszenie Partnerstwo Miast Szczecin-Kreuzberg/Friedrichshain i Kurier Szczeciński we współpracy z Książnicą Pomorską w Szczecinie, Friedensbibliothek w Berlinie i Uniwersytetem Zielonogórskim. Uczestnikami projektu byli uczniowie IX Liceum w Szczecinie i Marianne-Cohn-Schule w Berlinie,  studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego, oraz uciekinierzy zgrupowani w berlińskiej organizacji ASDIQA, przy czym uczniowie Marianne-Cohn-Schule współpracowali z projektem najdłużej i brali udział przez kilka lat w różnych jego częściach. Wernisaż będzie tez przestrzenią do dyskusji o genezie projektu, natomiast w końcowej części zagra dla Nas i zaśpiewa niezwykle utalentowany szczeciński muzyk młodego pokolenia Mateusz Jakubiak z zespołem. – Stowarzyszenie Progressum za cel stawia sobie nie tylko działalność kulturalną i działalność charytatywną. Chciałabym by te przestrzenie możliwie szeroko się przecinały, by kultura i sztuka jednoczyła ludzi, inspirowała i pozwalała czynić dobro. Ta wystawa inspiruje i trafia w samo serce każdego odbiorcy, jestem przekonana, że warto odwiedzić Starą Rzeźnię żeby zobaczyć t dzieła, ale i zapraszamy na wernisaż, bo będzie wyjątkową okazją do porozmawiania z twórcami. Będą niepełnosprawne dzieci z Berlina które pierwszy raz wyjadą poza Berlin, będzie znawca słynnej w Szczecinie marki Stoewer i też będzie okazja żeby z nim porozmawiać – mówi Monika Dyker – Woźniak, Prezes Stowarzyszenia Progressum.

„NEIN znaczy NIE: Hermann Stöhr i Stanisław Kubicki, dwaj prekursorzy porozumienia polsko-niemieckiego” – WERNISAŻ WYSTAWY W STAREJ RZEŹNI. Poniedziałek, 18 marca o godzinie 18.00. Wstęp jest wolny.

Pozostaw komentarz