Międzynarodowe Żeglarskie Nagrody Szczecina – ostatnie dni na zgłoszenie swoich kandydatów

Do 15 lutego jest czas na zgłaszanie nominowanych do prestiżowej Międzynarodowej Żeglarskiej Nagrody Szczecina za rok 2018. Finał trzeciej już odsłony wydarzenia będzie mieć miejsce w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już 30 marca.

        Znasz wytrawnego żeglarza albo zapalonego regatowca? Spotykasz się z ludźmi, dla których żeglarstwo jest największą pasją, którą zarażają innych? A może sam brałeś udział w niesamowitym rejsie i uważasz, że zasługuje on na nagrodę? Jeśli tak, to koniecznie wyślij formularz zgłoszeniowy do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina, być może to właśnie kandydaturze nadesłana przez Ciebie zostanie doceniona i nagrodzona. – Nagrody skierowane są do szczecińskiej braci żeglarskiej, która jest bogata. Żeglarze zarówno starsi jak i młodsi czekają na tę nagrodę, bo to jest uhonorowanie ich ciężkiej pracy i działalności za rok miniony. Wyróżniane są wydarzenia, ale i rejsy czy osiągnięcia sportowe. Trwają zgłoszenia do tych nagród, na stronie internetowej można zapoznać się z opisem kategorii, można dowiedzieć się szczegółowo jak zgłasza się kandydatów do nagrody. Spośród osób zgłoszonych kapituła wybierze trzech nominowanych i przyzna główną statuetkę wczesną wiosną 30 marca w Starej Rzeźni – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej.

 

       – Gala odbędzie się już trzeci raz w Starej Rzeźni. Dlaczego tam? Bo to miejsce lubiane przez żeglarzy, wybierając miejsce do zorganizowania gali nie mogliśmy wybrać inaczej. To miejsce kultywujące tradycje marynistyczne i żeglarskie – mówi Celina Wołosz. Kategorii jest 11, jak mówią organizatorzy inicjatywy, celem jest uhonorowanie wszystkich wyróżniających się ludzi morza, a mniejsza ilość kategorii zmuszałaby do wspólnej oceny zarówno młodych jak i doświadczonych żeglarzy. Kategorii jest więc sporo, ale i rokrocznie nominowanych nie brakuje, stąd też przed komisją weryfikacyjną trudne zadanie: – Kategorie obejmują różne inicjatywy, różne osoby i różne wydarzenia. Chcielibyśmy uhonorować przedstawicieli różnych inicjatyw. Nagroda główna to nagroda kpt. Ludomira Mączki. Poza tym mamy nagrodę za rejs roku im. Wyszaka, ten rejs musiał się odbyć w roku 2018. Mamy też nagrodę za żeglarza roku, ale i za regatowca roku. Oczywiście nie byłoby nagród żeglarskich bez nagród kulturalnych czy promocyjnych odnośnie tego sportu oraz tej kultury – dodaje Celina Wołosz. – Wręczana jest także nagroda dla dzieci czyli nagrodę Kota Umbriagi, którego rzeźbę można spotkać na bulwarach – dodaje rzeczniczka Żeglugi Szczecińskiej i Centrum Żeglarskiego.

       Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony www.nagrodyzeglaskie.szczecin.pl, wypełnić, uzasadnić swój wybór i odesłać na adres nagrody.zeglaskie@zstw.szczecin.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła wybierze laureatów i wręczy im statuetki 30 marca podczas Gali Żeglarskiej.Szczegółowe opisy poszczególnych kategorii oraz laureatów wcześniejszych edycji znaleźć można na stronie www.nagrodyzeglarskie.szczecin.pl

Pozostaw komentarz