Wielkie nazwiska wiosną w Starej Rzeźni

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia to miejsce w którym występują i prezentują się młodzi artyści, ale i osoby, które możemy nazwać niekwestionowanymi gwiazdami. Już wiosną zaprosimy mieszkańców Szczecina na szereg inspirujących koncertów. Część CKE organizuje we własnym zakresie, a część to inicjatywy zewnętrzne organizowane np. w ramach Szczecin Music Fest. – Jesteśmy dumni, ze w czwartym roku istnienia naszego centrum, jesteśmy na tyle dostrzeganym miejscem, że na naszej scenie występują wspaniali artyści, którzy prezentują się, co nie jest przesadą, na światowej scenie muzycznej – mówi Patryk Walczak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Bilety na wydarzenia są dostępne – serdecznie zapraszamy!

Troy „Satchmo” Anderson – „Tribute to Louis Armstrong”. 10 marca 2019, godzina 16.00 i 19.00

Troy Anderson  to wokalista i trębacz z Florydy, wierna kopia Louisa Armstronga, który nie tylko gra i śpiewa tak jak legendarny oryginał, ale jeszcze w dodatku jest do niego łudząco podobny. Troy występuje z towarzyszeniem tria polskich muzyków:  prof. Dariusza Janusa – piano, Marcina Piszczorowicza – perkusja i Jacka Kaliszewskieg – kontrabas.  Koncert „Tribute to Louis Armstrong” jest podróżą w czasie i przestrzeni – widzowie czują się tak, jakby nagle znaleźli się kilkadziesiąt lat temu w jakimś zadymionym klubie jazzowym, gdzieś w Nowym Orleanie, Chicago, czy Nowym Jorku. Ulegają złudzeniu jakby naprawdę słuchali na żywo legendarnego mistrza trąbki o zachrypniętym głosie. Tytuł programu „Tribute to Louis Armstrong”, nie jest zwykłym sloganem marketingowym. To po prostu PRAWDZIWY hołd Troya wobec swego Mistrza, okupiony wyrzeczeniami, ciężką pracą i ciągłym przezwyciężaniem bólu.

Sophie Zelmani, 7 kwietnia 2019, godzina 19.00

Zapraszamy na kameralny, magiczny koncert szwedzkiej wokalistki Sophie Zelmani, odkrycia muzycznego Piotra Barona z radiowej Trójki, dzięki którego staraniom Sophie koncertowała w ubiegłym roku w Studiu Agnieszki Osieckiej podczas swojej pierwszej wizyty w Polsce. To niezwykła okazja, by spotkać się z artystką, której muzyka dotyka duszy.  W Szczecinie promować będzie najnowszy album „Sunrise”

„Uczestniczyć w koncercie Sophie Zelmani to prawdziwe szczęście, ponieważ znana ze swojej nieśmiałości artystka stosunkowo rzadko koncertuje. Okazuje się jednak, że to wcale nie przeszkadza w zdobywaniu popularności nie tylko w rodzimej Szwecji, ale również Niemczech, Austrii, Szwajcarii i odległej Japonii. Nie należy do wokalistek szturmujących głosem, ale do kręgu magii i czarów. Subtelne ballady idealnie współgrają z jej delikatną barwą. W całości jest to niezwykle sensualne, oddziałujące na zmysły, relaksujące i pełne szczerej, pozytywnej energii”. /Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym/

NUBYA GARCIA, Koncert w ramach Szczecin Music Fest 2019. 18 maja 2019, godzina 20.00

Nowa brytyjska scena jazzowa to w ostatnich latach najbardziej ożywczy nurt współczesnego jazzu. To właśnie dzięki niej powrócił duch Johna Coltrane’a i Pharoaha Sandersa, afrykańskich korzeni, duchowości i stylistycznej otwartości. Nubya Garcia to jedno z najważniejszych nazwisk tej sceny, obok m.in. Ezra Collective, Alfa Mist czy saksofonisty Shabaki Hutchingsa (Sons of Kemet).

Artystka jest zdobywczynią prestiżowej nagrody „Breakthrough Act of the Year” przyznawanej przez legendarną londyńską stację Jazz FM. Jej album „Nubya’s 5ive” (Jazz Re:freshed) choć ma dopiero niewiele ponad dwa lata obrósł już legendą, to jedna z najbardziej pożądanych płyt jazzowych na świecie! Jej nakład został wyprzedany w kilka tygodni, podobnie jak reedycja, która ukazała się w odpowiedzi na wielkie zapotrzebowanie rynku. Artystka ma ponadto na koncie EP-kę „When We Are”. Usłyszeć ją też można na specjalnym wydawnictwie „We Out Here” nagranym przez reprezentantów nowej jazzowej sceny brytyjskiej. Zapowiada się prawdziwie bombowe otwarcie Szczecin Music Fest 2019! (zapowiedź organizatorów).

 

Pozostaw komentarz