Wystawa marynistyczna „Spectrum na Morze” do zobaczenia w Starej Rzeźni

Imponujące malarstwo, często przedstawiające swobodne interpretacje dotyczące morza i żaglowców, a innym razem bardzo konkretne krajobrazy. Taka jest wystawa „Spectrum na Morze”, którą od tygodnia można oglądać na ścianach Galerii Szczecińskiej w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Obrazy będą do zobaczenia do 15 sierpnia 2021.

 

To już kolejna wystawa Agnieszki Mikołajczyk w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Po bardzo pozytywnym przyjęciu poprzedniej „Barwy Radości”, która była połączona z aukcją charytatywną dla dzieci z problemami ruchowo-oddechowymi, powraca z nowymi obrazami. Tym razem hasłem przewodnim jest malarstwo marynistyczne, jakże bliskie dla naszego
Miasta i regionu.  Wystawa morska wpisuje się w projekt realizowany przez Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia „W cieniu wielkich żaglowców”, która miała być zapowiedzią regat The Tall Ship Races.

 

– Wydarzenie Żagle 2021 jako alternatywa również nas satysfakcjonuje. Bardzo zależało nam, by wakacje w tym roku w Starej Rzeź ni to był czas pełen żagli, kultury marynistycznej, morskiej muzyki i morskich obrazów. Wystawa Pani Agnieszki zachwyca doborem kolorów, wspaniałymi proporcjami oraz tym, że realnie przenosi nas nad wodę i pozwala rozmarzyć się na temat tego, jak wyglądają żagle i spędzany na nich czas. Piękna wystawa, bardzo polecam uwadze mieszkańców miasta i turystów – mówi Prezes Starej Rzeźni Laura Hołowacz. Wyjątkową cechą obrazów jest wyrazista faktura, charakteryzująca niepowtarzalny styl malarki, który jest jej najlepszą wizytówką. Wszystkie obrazy, często niedopowiedziane, bez właściwych tytułów, twórczyni pozostawia odbiorcom do indywidualnych przemyśleń, skojarzeń i interpretacji.

 

Wystawa marynistyczna „ Spectrum Na Morze” do zobaczenia w Galerii Szczecińskiej Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia będzie do 15 sierpnia. Wstęp jest bezpłatny.

 

Pozostaw komentarz