Czekając na Żaglowce. Koncert w Starej Rzeźni w czasie Żagli 2021

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zaprasza na koncert organizowany w ramach cyklu „W cieniu wielkich żagli”. Już 30 lipca, w dniu rozpoczęcia wspaniałego, żeglarskiego wydarzenia Żagle 2021 usłyszymy Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją prof. Sylwii Fabiańczyk – Makuch. W repertuarze chóru piosenki kubryku, pieśni żeglarskie, a także muzyka rozrywkowa z motywami marynistycznymi w tle. – Będzie dużo dobrej zabawy. Podczas koncertu w Starej Rzeźni pokażemy swoją bardziej rozrywkową twarz – zapowiada dyrygent chóru AM. – Czekaliśmy na The Tall Ship Races, ale pandemia wszystko skomplikowała. Cieszę się, że mamy to, co mamy i będziemy mogli spędzić wspaniały czas na Wałach Chrobrego i na Łasztowni. Stara Rzeźnia wspiera Żagle 2021 i koncert będzie naszym zdaniem jednym z najjaśniejszych punktów artystycznych całego wydarzenia – dodaje Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni.

W programie koncertu znajdą się kompozycje o tematyce marynistycznej oraz znane piosenki z gatunku muzyki popularnej. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać klasycznych utworów specjalnie skomponowanych dla zespołu oraz morskich pieśni, takich jak: „Kapitańskie tango”, „10 w skali Beauforta”, „Parostatek” czy „Yellow Submarine”.  – Koncert uświetni premiera utworu „The Sound of the Sea” autorstwa uznanej kompozytorki młodego pokolenia, Anny Rocławskiej-Musiałczyk. Nagrana przez Chór Akademii Morskiej w Szczecinie ścieżka dźwiękowa wybrzmi wraz z ilustrującą go impresją graficzną, stworzoną przez Natalię Kozak – zdradza Sylwia Fabiańczyk – Makuch, dyrygent Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie. – Będzie to wspaniała okazja żeby się znowu spotkać na żywo i wysłuchać wielkich przebojów. Będziemy starali wpisać się w charakter imprezy Żagle 2021 i na pewno utworów z morskimi motywami w tle nie zabraknie – zapowiada dyrygent Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie.

 

Koncert „Czekając na Żaglowce” jest zwieńczeniem projektu Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia „W cieniu wielkich żagli” w skład którego wchodziły takie inicjatywy jak wystawy marynistyczne, spotkania autorskie czy cykl felietonów Miry Urbaniak publikowany na stronie Moja Łasztownia. – Koncert Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie to dla mnie spełnienie marzeń. Pandemia na jakiś czas uniemożliwiła nam w Starej Rzeźni organizacji wydarzeń muzycznych i artystycznych. Teraz wracamy, planujemy jesień, a koncert przed Żaglami 2021 jest doskonałym rozpoczęciem tego powrotu – mówi Prezes Laura Hołowacz. – Stara Rzeźnia zawsze była blisko ludzi morza, zawsze promowaliśmy kulturę marynistyczną. Koncert Chóru Akademii Morskiej doskonale wpisuje się w naszą tożsamość – dodaje.

 

Koncert odbędzie się w piątek, 30 lipca o godzinie 19:00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wstęp wolny po odebraniu wejściówki w Kubryku Literackim.

Pozostaw komentarz