Darem Szczecina na Islandię. Premiera filmu w Starej Rzeźni

Spotkanie w Starej Rzeźni podsumowujące niezwykłą wyprawę mieszkańców Szczecina odbędzie się 5 lutego o godzinie 11:00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie film z wyprawy załogi jachtu Dar Szczecina na Islandię.

Film, którego premiera odbędzie się 5 lutego to pełnometrażowy zapis niezwykłej wyprawy szczecińskich żeglarzy oraz osób, które zgłosiły się jako ochotnicy do tej niezwykłej i bardzo wymagającej wyprawy. Twórcą filmu jest Kapitan Wojciech Maleika. Film „Iceland. Darem Szczecina na daleką północ” to pełnometrażowa, trwająca ponad dwie godziny produkcja. Twórcy mówią, że zapis podróży jest niczym dobre kino przygodowe, pełne emocji, zwrotów akcji, ale i spektakularnych widoków.

Jak przekonuje Kapitan Wojciech Maleika w tej produkcji głównych bohaterów jest kilku – załoga, wspaniały Dar Szczecina, ale i Islandia, która przywitała załogę spektakularnymi widokami.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Centrum Żeglarskie postanowiło zorganizować swoje wydarzenie w Starej Rzeźni. To podkreśla, że jesteśmy instytucją bardzo blisko związaną z morzem i żeglarstwem – mówi Laura Hołowacz, założycielka Starej Rzeźni.

Organizatorem spotkania jest Centrum Żeglarskie i Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Serdecznie zapraszamy wszystkich już 5 lutego o godzinie 11:00. Wstęp wolny.

Pozostaw komentarz