Stara Rzeźnia gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Już kolejny raz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia będzie jednym ze sztabów podczas wielkiego wydarzenia organizowanego przez Jurka Owsiaka. Sztab na Łasztowni będzie jednym z największych w Szczecnie. Od godziny 12:00 zapraszamy na pokazy medyczne, prezentacje artystyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, poczęstunek oraz przede wszystkim na licytacje ciekawych przedmiotów przekazanych przez mieszkańców Szczecina i nie tylko.

To już kolejny raz, gdy Łasztownia stanie się jednym z centralnych miejsc, gdzie w Szczecinie będzie się wiele dziać w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godziny 12:00 zaplanowano mnóstwo atrakcji.

– Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy promuje zdrowie i zdrowy tryb życia. Zaprosiliśmy więc ratowników medycznych, lekarzy i wolontariuszy, by prowadzili konsultacje medyczne, ale i pokazy z pierwszej pomocy. Przed nami również bogaty program artystyczny obfitujący w prezentacje szczecińskich zespołów. Będą także jak zawsze szkoły tańca czy śpiewające przedszkolaki. Zaczynamy o godzinie 12:00, a skończymy pewnie późnym wieczorem – zapowiada szef sztabu w Starej Rzeźni Wiktor Głowacki.

– Licytować będziemy książki z autografami, złote serduszka, cenne monety, albumy fotograficzne czy pamiątki przekazane przez mieszkańców miasta. Każda złotówka, która trafia na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest bezcenna – dodaje Głowacki.

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już szósty raz przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Jurka Owsiaka.

– Zawsze wspieramy szczytne inicjatywy. Stara Rzeźnia jest otwarta na wydarzenia społeczne, koncerty charytatywne i wszelkie pomysły, które niosą pomoc. WOŚP to szlachetna idea, która sprawia, że wszyscy się jednoczymy, a mnie zawsze cieszy, że to zjednoczenie w Szczecinie odbywa się na Łasztowni. Rok temu mieliśmy tłum, a jeszcze był czas dookoła pandemii. W tym roku liczymy na rekordową frekwencje i pełne puszki wszystkich wolontariuszy – mówi Laura Hołowacz.

TKKF „Orkan” jest także organizatorem Światełka do nieba, które w tym roku rozbłyśnie z tarasu Morskiego Centrum Nauki. O 20:00 zaprosimy wszystkich gości Starej Rzeźni do sąsiedniego obiektu na podziwianie pokazu iluminacji.

Pozostaw komentarz