Styczniowe wydarzenia w Starej Rzeźni. Od koncertu kolęd po wielki turniej fryzjerstwa

Za nami święta, początek roku, kilka długich weekendów – to oznacza, że czas wracać do pracy i czas, by szukać dla siebie atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. W styczniu Stara Rzeźnia przygotowała kilka interesujących propozycji. – Na koniec miesiąca na Łasztowni odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cieszymy się, że kolejny raz orkiestra Jurka Owsiaka zawita na Łasztownię i to u nas bić będzie serce tego szlachetnego wydarzenia. Poza WOŚP mamy szereg naszych propozycji, których nie mogę się doczekać – mówi Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni.

Wśród wydarzeń na które zapraszamy są wystawy, wykłady, koncerty czy interesujące konkursy, które po pandemicznej przerwie powracają do Starej Rzeźni. Przypominamy także, że w styczniu niezmiennie od wtorku do niedzieli czynny jest Kubryk Literacki.

Na jakie wydarzenia zapraszamy mieszkańców?

 

Daria Zaseda / „Siostry Grimm” / wystawa sztuki

Daria Zaseda to wielokrotnie nagradzana artystka z Ukrainy, której prace były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych na całym świecie. Wykonując prace w technikach mieszanych, Zaseda skupia się na kobietach jako jednym z jej głównych tematów w malarstwie, stawiając swoim celem ujawnienie warstwa po warstwie stanu psychicznego kobiet w kontekście społecznym. Jej prace cechuje ta kobiecość i wielka dbałość o szczegóły poprzez wykorzystanie skomplikowanych wzorów tuszu wokół głównego tematu.

 

Chór Kameralny CONCERTINO | Koncert kolęd i pastorałek

Koncert odbędzie się w sobotę, 21 stycznia o godzinie 16:00. Wstęp jest wolny

Chór Kameralny CONCERTINO, działający przy Książnicy Pomorskiej, zaprasza na koncert kolęd. W programie kolędy i pastorałki polskie i zagraniczne oraz występy solistów.

 

Historia dwóch piosenek / spotkanie z Jackiem Rudnickim

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 23 stycznia o godzinie 20:00. Wstęp jest wolny

Dwie kompozycje do tekstów Bolesława Leśmiana, „Gad” i „Gdybym spotkał Ciebie” są przedstawione muzycznie, interpretacyjnie i filozoficznie. Podczas spotkania prof. Jacek Rudnicki kolejny raz zaprezentuje niezwykłe powiązania między sztuką, a muzyką. W tym przypadku liryka dosłownie będzie mieć umiejętności lecznicze.

 

Czego boi się ofiara przemocy / wykład coach Małgorzaty Krawczak

Spotkanie odbędzie się we wtorek 24 stycznia o godzinie 18:00. Wstęp jest wolny

Czego boi się ofiara przemocy? Bardzo wielu rzeczy, a najbardziej wstydu, że się wyda, jaka to ona nieporadna, uległa… oraz wstydu związanego z tym, że jak mogła tego nie zauważyć, że nie posłuchała, gdy inni ostrzegali, że nie potrafi odejść… Czym w istocie jest ten wstyd? Dlaczego uczucie wstydu zawsze wywołuje poczucie winy? – zapraszamy na kolejny wykład będący częścią cyklu ABC Przemocy w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

W styczniu odbędzie się także wykład p. Ludmiły Kopycińskiej, koncert fryzjerski dla uczniów Srebrny Lok oraz finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O szczegółach tych wydarzeń będziemy informować.

Pozostaw komentarz