Kocia budka od Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości na Łasztowni!

20 budek dla kotów – kilka trafiło do szczecińskiego Schroniska dla Zwierząt i ponad 15 do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. To efekt działania Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Pracownicy PFP przygotowali budki w ramach zajęć integracyjnych podczas merytorycznego szkolenia przed sezonem jesiennym, które miało miejsce w połowie września.  Budka trafiła także na Łasztownię. Przebywają w niej koty, które odwiedzają Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

Inicjatywa pracowników Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości wynikała z chęci pomagania zwierzętom w mieście: – Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. W ramach integracji pracowników przygotowaliśmy kocie budki, które będą przydatne zwierzętom w Szczecinie. Pracownicy na pomysł zareagowali bardzo pozytywnie. Uznaliśmy, że to doskonała okazja, by zrobić coś pożytecznego, a przy okazji świetnie się bawić. Jednocześnie apelujemy do innych firm z regionu, by działać w podobny sposób. Zbliża się zima, zwierzaki potrzebują naszego wsparcia, to świetny przykład na społeczną odpowiedzialność biznesu – mówi Agnieszka Korkiewicz, specjalista ds. szkoleń i promocji w Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

– Przygotowaliśmy 20 budek. Większość z nich trafiła do szczecińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. TOZ wytypuje podwórka i ulice na które trafią. Budki są zbite z drewna, z zabezpieczonym, ale otwieranym dachem. Są ocieplone styropianem i mają specjalne osłonki na wejście. Porządne budki na pewno pomogą kotom wolnożyjącym ogrzać się zimą – dodaje.

Jedna z budek służy wolnożyjącym kotom służącym ludziom na Łasztowni. Budka jest zlokalizowana obok Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Pozostaw komentarz