Kolejny wykład coach Małgorzaty Krawczak w Starej Rzeźni. Jakie emocje tym razem zostaną wzięte pod lupę?

We wtorek, 30.03.2021, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu CZEGO UCZĄ NAS EMOCJE? Tematem tego spotkania będzie NEUTRALNOŚĆ i OCHOTA.  – Podczas tego spotkania zmierzymy się z dwoma stanami emocjonalnymi, które często są opatrznie rozumiane – mówi coach Małgorzata Krawczak. Spotkanie będzie można zobaczyć online oraz na żywo w Starej Rzeźni. Nie obowiązują zapisy, ale w Starej Rzeźni w czasie pandemii jednocześnie może zmieścić się ok. 100 widzów. Serdecznie zapraszamy!

OCHOTA I NEUTRALNOŚĆ. Co mówią o nas te stany i emocje?

Podróż po emocjach na wykładach w Starej Rzeźni cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno online jak i na żywo w Starej Rzeźni. Kolejna okazja do spotkania z coach Małgorzatą Krawczak będzie mieć miejsce już 30 marca o godzinie 18:00. Tym razem pod lupę wzięte zostaną dwie emocje: ochota i neutralność.

–  Neutralność jest często mylona jest z obojętnością, z brakiem zainteresowania. A to całkiem inny stan emocjonalny, w którym ważne staje się to, co wcześniej było ignorowane. Neutralność to wolność od popadania w skrajności, to początek wewnętrznego poczucia własnej mocy. Ludzie, będący na poziomie Neutralności, mają poczucie, że niczego im nie brak. Znakiem rozpoznawczym tego jest pewność siebie i umiejętność życia w świecie. Jest to poziom bezpieczeństwa. Z ludźmi z poziomu Neutralności łatwo można się dogadać, przyjemnie jest przebywać w ich towarzystwie, ponieważ nie zajmuje ich konflikt, współzawodnictwo czy wina. Są spokojni i przede wszystkim wolni od zaburzeń emocjonalnych – mówi coach Małgorzata Krawczak.

– Co do ochoty, to ten stan emocjonalny utożsamiany jest z pożądaniem. A to duży błąd, ponieważ pożądanie wynika z lęków, które zaniżają poczucie własnej wartości, natomiast ochota wypływa z życzliwości do siebie samego. Ochota oznacza, że osoba przekroczyła już wewnętrzny opór wobec życia i czuje się zobowiązana do współuczestnictwa. Na tym poziomie ludzie stają się naprawdę przyjaźni i automatycznie osiągają sukces w sferze społecznej i ekonomicznej. Pełnych entuzjazmu nie nęka bezrobocie. Podejmą się każdej pracy, jeżeli zajdzie taka potrzeba, lub rozpoczną własną karierę w formie samozatrudnienia. Ochota charakteryzuje się współczuciem i reagowaniem na potrzeby innych – zapowiada ekspert Starej Rzeźni.

Kolejne spotkanie z udziałem publiczności w Starej Rzeźni

Będzie to drugie spotkanie po wielomiesięcznej przerwie, które odbędzie się z udziałem gości w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Jesteśmy nie tylko spragnieni spotkań, ale wręcz potrzebujemy zmiany otoczenia. Każde takie długie pozbawianie nas przestrzeni odznacza się w naszej psychice jako namiastka klaustrofobii. Każdy taki tydzień w oddzieleniu od codzienności typu relacje twarzą w twarz,  jest niczym kropla, która drąży skałę. Dlatego każde wyjście daje nam szansę odbudować małe wydrążenia bez większego uszczerbku na psychice. I warto korzystać z każdej okazji, by wzmacniać to, co jest osłabiane tzw. siłą wyższą – zaprasza na spotkanie w Starej Rzeźni coach Małgorzata Krawczak.

Pozostaw komentarz