Czas na górskie anegdoty! 1 lipca spotkanie z Danutą Piotrowską

Danuta Piotrowska to prawdziwa ikona polskiego alpinizmu, żona legendy – Tadeusza Piotrowskiego i prawdziwa kopalnia historii i anegdot związanych z górami, podróżami oraz życiem, związanym z człowiekiem, który za miłość do gór zapłacił najwyższą cenę. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się już 1 lipca o godzinie 18:30 w ramach cyklu „Kubryk Literacki ONLINE” w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Streszczenie biografii Danuty Piotrowskiej w kilku zdaniach może okazać się niemożliwe. Jest to polska turystka górska, fotografka, której działalność artystyczna i publicystyczna związana jest m.in. z górami. Brała udział w trekkingach, m.in. w rejonach: Nun Kun (Indie), Api (Nepal), Himalchuli (Nepal); uczestniczyła również w wyprawie na lodowiec Sosbun (Pakistan). Autorka kilkudziesięciu fotograficznych wystaw indywidualnych i uczestniczka wielu wystaw zbiorowych (krajowych i zagranicznych). Jest autorką nie tylko wystaw, ale i licznych książek oraz wystaw tematycznych. Prowadzi również działalność publicystyczną. Zdjęcia górskie z archiwum rodzinnego publikuje w czasopismach i książkach, m.in. w serii „In Memoriam Tadeusz Piotrowski”, Wygłasza liczne prelekcje o tematyce górskiej; jest laureatką nagrody „Za szerzenie kultury górskiej” (2017). Taternikiem, alpinistą i autorem książek górskich był jej mąż Tadeusz Piotrowski, który uznawany jest za jedną z najznakomitszych postaci polskiego alpinizmu. Danuta Piotrowska to osoba pełna humoru, a każde dotychczasowe spotkanie z nią w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia było prawdziwą kopalnią górskich historii.

– Osobiście czekam na spotkanie z Panią Danutą Piotrowską, która skradła show swoimi anegdotami podczas debaty „A morze góry?”, którą organizowaliśmy w Starej Rzeźni w ramach „Muzycznego Rozpoczęcia Sezonu Żeglarskiego”. Jestem pewna, że podczas kolejnych spotkań również nie zabraknie historii, które rozbawią nas do łez – dodaje kierownik CKE Stara Rzeźnia Agnieszka Górska.

Spotkanie z Danutą Piotrowską to kolejne spotkanie z cyklu „Kubryk Literacki ONLINE” organizowanego przez Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wszystkich widzów zapraszamy przed komputery już w najbliższą środę (1 lipca 2020) o godzinie 18:30.

Pozostaw komentarz