Dni morza nie ma, ale chociaż jest wystawa na ich temat!

Od poniedziałku 29 czerwca w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia można oglądać niezwykłą wystawę – pierwszą po pandemii koronawirusa – przygotowaną przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie. Jej tematem są Dni Morza oraz regaty The Tall Ship Races. Podczas wystawy zobaczymy kilkadziesiąt zdjęć i obrazów przedstawiających dobrze znane nam widoki z największych imprez plenerowych w mieście. Jest mnóstwo żaglówek, statków, jarmarków i pięknych szczecińskich krajobrazów. – W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie będzie Dni Morza, ale jest wystawa, więc możemy wspominać – mówi Agnieszka Górska, kierownik Starej Rzeźni.

Pierwsza wystawa po kilkumiesięcznej przerwie. Będziemy wspominać Dni Morza

Formuła wystawy i to, co będzie na niej prezentowane nie jest przypadkowe. Chcemy przenieść mieszkańców Szczecina do czasu, kiedy latem bez skrępowania cieszyliśmy się życiem, korzystaliśmy z piękna naszego miasta i ze wspaniałych wydarzeń plenerowych, które z roku na rok poprawiały swoją jakość i przyciągały do naszego miasta rzesze turystów. – Wystawa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie przedstawiać będzie zdjęcia tworzone w czasie ubiegłorocznych „Dni Morza” oraz innych żeglarskich wydarzeń, które miały miejsce w minionych latach na terenie naszego miasta. Pomyśleliśmy, że to idealny pomysł, bo w tym roku zorganizowane imprezy plenerowe się nie odbędą – mówi Agnieszka Górska, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

– Wystawa prac słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku  przywróci nam przed oczy wspaniałe żaglowce, piękno bulwarów czy pozwoli wspomnieć jak wyglądały wydarzenia rozrywkowe w czasie największych imprez w minionych latach. Dodam, że jest to pierwsze otwarte wydarzenie w Starej Rzeźni od wielu miesięcy – dodaje Agnieszka Górska, kierownik Starej Rzeźni.

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku fotografował Dni Morza. Efekty? Wystawa już dostępna

Kierownictwo Starej Rzeźni na czele z Prezes Laurą Hołowacz cieszą się na organizację wydarzeń od lipca, ale cieszą się również artyści, którzy na Łasztowni swoją twórczość regularnie prezentują.

– Jesteśmy pasjonatami, miłośnikami fotografii. Zdjęcia , które będziemy prezentować na wystawie w Starej Rzeźni były wykonywane podczas Dni Morza  w latach poprzednich. Na wystawie zobaczymy zdjęcia  słynnych żaglowców i nie tylko.  Wybraliśmy ponad trzydzieści najpiękniejszych fotografii i nie możemy się doczekać Państwa recenzji. Dla naszych słuchaczy możliwość prezentowania swojej twórczości jest bardzo ważna, a w czasie pandemii było to niemożliwe – wyjaśnia Barbara Olszewska, kierownik zespołu Foto-Wideo Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie.

 

Wernisaż wystawy będzie mieć miejsce 29 czerwca. Serdecznie zapraszamy do Starej Rzeźni!

Pozostaw komentarz