Wakacje na Łasztowni – 80 metrowa karuzela, stoiska gastronomiczne i atrakcje na Wyspie Grodzkiej!

Filie szczecińskich restauracji i pubów, czyli Floating Market. Holiday Park, czyli wesołe miasteczko i jarmark oraz Miejska Strefa Letnia na Wyspie Grodzkiej. To trzy sektory, które do końca wakacji prowadzić będą swoją działalność nad Odrą. Miasto Szczecin wesprze ich uzupełniając program o akcenty lokalne i morskie.

– Planujemy działania takie, aby przez całe wakacje,  właśnie w tych strefach coś się działo. Aby Ci, którzy z różnych powodów nie wyjadą na wakacje mogli tutaj się przespacerować, coś smacznego zjeść, może chwilę się zabawić i skorzystać z oferty kulturalnej.  (…)  W związku z wciąż trwającą epidemią, aby nie ryzykować dużych zgromadzeń ludzkich, podjęliśmy decyzję, że w klasycznej formie nie odbędą się ani Dni Morza, ani Festiwal Ogni Sztucznych. Dlatego rozkładamy te działania na dwa miesiące, aby cały czas coś ciekawego się działo – powiedział podczas konferencji Krzysztof Soska, zastępca Prezydenta Szczecina.

Podczas piątkowej konferencji przedstawiono trzy strefy aktywności, które przez całe wakacje działać będą nad Odrą.

HOLIDAY PARK SZCZECIN – 03 lipca – 30 sierpnia 2020, Łasztownia – ul. Wendy

Nowa wakacyjna forma rozrywki z jednymi z największych i najciekawszych mobilnych urządzeń rozrywkowych w Europie, w połączeniu ze strefą wakacyjnego chilloutu i doskonałej zabawy. Holiday Park składał się będzie ze strefy rozrywki, czyli wesołego miasteczka z kilkunastoma urządzeniami, w tym koła młyńskiego, 80-metrowej karuzeli z huśtawkami łańcuchowymi czy karuzeli Jumbo Family. Obok pojawi się strefa active chillout z plażą i aranżacjami marynistycznymi, a także stylowe stoiska handlowe i gastronomiczne.

STREFA JARMARKU – 03 lipca – 30 sierpnia 2020, Łasztownia – ul. Wendy
Podczas Holiday Park Szczecin pojawią się nowoczesne punkty gastronomiczne o stylowej
drewnianej zabudowie. W ofercie znajdą się m.in. bratwursty, hot– dogi, hamburgery, zapiekanki, churrosy, kołacze węgierskie, gofry, lody, gadżety i pamiątki. W strefie znajdzie się także przestrzeń dla szczecińskich przedsiębiorców.

MIEJSKA STREFA LETNIA – 10 czerwca – 15 września 2020, Wyspa Grodzka

We współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami funkcjonuje przez cały sezon letni, przez 7 dni w tygodniu, plaża w centrum miasta. Oprócz wypoczynku na świeżym powietrzu, strefy gastronomicznej, oferuje weekendowe atrakcje, które przyciągają tysiące osób.

  • piątkowe i sobotnie imprezy z muzyką i szczecińskimi dj
  • niedzielne poranne animacje dla rodzin z dziećmi
  • lokalni stad-uperzy i zajęcia sportowe

Dodatkowo w programie pojawią się:

  • koncerty szczecińskich artystów, koncerty szantowe
  • kino pod chmurką – cztery pokazy w czwartkowe wieczory
  • animacje, teatrzyki, występy cyrkowe

FLOATING MARKET  – 05 czerwca – 30 sierpnia 2020, Nabrzeże Starówka

W drewnianych domkach swoją małą filię mają szczecińskie restauracje i puby. Dla odwiedzających przygotowane zostały miejsca siedzące ze stolikami i parasolami. Dodatkowo na terenie imprezy powstała scena z programem wydarzeń kulturalnych.

 

MATERIAŁ ŻEGLUGA SZCZECIŃSKA

Pozostaw komentarz