Maraton Kajakowi Zimorodek i wodny spacer miejski

17 sierpnia z North East Mariny wystartuje Maraton Kajakowy Zimorodek. Uczestnicy będą mieli do pokonania około 55-kilometrową trasę wiodącą m.in. przez Kanał Kurowski, Kanał Zielony i Gryfino. Mieszkańców i turystów zapraszamy na wodny spacer miejski.

Maraton Kajakowy Zimorodek wystartuje o godz. 10.00. Uczestnicy pokonają 55 kilometrów trasy po Odrze (Odra Wschodnia, Odra Zachodnia, kanały łączące). Pierwsi zawodnicy zaczną pojawiać się w North East Marinie około godz. 15.00, jednak cały wyścig zakończy się dopiero o godz. 19.00, gdy zostaną wręczone nagrody i puchary.

Maraton Kajakowy Zimorodek organizowany jest w ramach Canoa Cup.

– Jest to cykl maratonów kajakowych na różnych dystansach, nie krótszych jednak jak 50 kilometrów i na różnych akwenach o zróżnicowanej skali trudności – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. – Ich celem jest propagowanie aktywnej formy kajakarstwa w połączeniu ze zdrowym trybem życia oraz wyłonienie z grupy uczestników najszybszego i najbardziej wszechstronnego kajakarza nizinnego. To także doskonała okazja do promocji kajakarstwa w Szczecinie oraz Szczecina i Międzyodrza dla kajakarstwa.

Spacer wodny dla mieszkańców

W ramach Szczecińskich Spacerów Miejskich z okazji „Zimorodka” Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zaprasza na wodną wycieczkę. Dwa spływy kajakowe zostaną zorganizowane w sobotę o godz. 11.00 i 14.00. W każdym ze spływów weźmie udział 10 kajaków, łącznie na zwiedzanie Szczecina od strony wody dostępnych będzie 40 miejsc.

Trasa wycieczki zostanie poprowadzona przez najpiękniejsze zakątki Odry na odcinku Wyspa Grodzka – Wyspa Jaskółcza – Wyspa Grodzka i potrwa około trzech godzin. W trakcie spływu przewodnik opowie o mijanych obiektach oraz wybranych elementach historii miasta Szczecin. Od strony wody będzie można zobaczyć: Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, Basztę Siedmiu Płaszczy, Szczecińską Wenecję. Koszt udziału w takiej wyprawie to 30 zł za osobę (cena po uwzględnieniu rabatu).

Bilety na Szczeciński Spacer Miejski na Wodzie można kupić do piątku w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20.

Spływ wystartuje z North East Mariny. Uczestnicy są proszeni o przyjście na miejsce 15 minut przed rozpoczęciem. W wycieczce może wziąć udział każda chętna osoba, bez względu na wiek. Osoby niepełnoletnie, uczestniczą w wycieczce pod opieką rodziców lub pełnoletnich opiekunów.

MATERIAŁY – ŻEGLUGA SZCZECIŃSKA

Pozostaw komentarz