Żeglarski mecz w samym centrum Szczecina!

Widowiskowe zmagania żeglarskie powracają na Odrę. Mecz Polska – Niemcy – Skandynawia w żeglarstwie w centrum Szczecina już od soboty.

Po rocznej przerwie wracamy z żeglarskim meczem na Odrę. Załogi z Polski, Niemiec i Skandynawii będą rywalizować między sobą w sobotę i niedzielę 6 i 7 lipca.

Mecz na Odrze zorganizowany zostanie w trzech dyscyplinach. Wyścigi odbędą się w formułach: flotowej (fleet racing), zespołowej (team racing) i meczowej (match racing).

Pokrótce:

• fleet racing oznacza wyścigi grupy jednostek ściągających się na określonej trasie,
• team racing zakłada wyścigi dwóch zespołów składających się (w naszym przypadku) z trzech załóg. Wyniki każdego zespołu łączą się w celu wyłonienia zwycięzcy.
• match racing to wyścigi dwóch konkurentów. Różni się to od wyścigów flotowych, które prawie zawsze obejmują trzech lub więcej konkurentów oraz wyścigów drużynowych, w których rywalizują teamy składające się z dwóch, trzech lub czterech łodzi w wyścigach drużynowych, a ich wyniki są łączone.

Każdy z krajów reprezentować będzie zespół składający się z 2 załóg czteroosobowych. Za wygraną w każdej dyscyplinie reprezentacja otrzymuje 1 punkt. Wygra ten zespół, który pierwszy zdobędzie 2 pkt. Zmagania żeglarzy będzie można oglądać z Wyspy Grodzkiej, Wałów Chrobrego i bulwarów.

– A w niedzielę na Wyspie Grodzkiej, by umilić kibicowanie, zagoszczą atrakcje dla dzieci i specjalna żeglarska strefa – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskie. – Odwiedzający załapią się na: malowanie buziek w zwierzątka morskie oraz marynarskie tatuaże (w godzinach 11:00-17:00); dmuchany statek – zjeżdżalnia (11:00-18:00) oraz wielkoformatowe malowanki morskie.

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne.

Plan godzinowy:

Sobota
10.00 – 12.00 – oficjalne treningi
12.00 – 15.00 – WYŚCIGI FLOTOWE (fleet racing)
15.00 – 16.30 – WYŚCIGI ZESPOŁOWE (team racing)

Niedziela
11.00 – 12.00 – WYŚCIGI ZESPOŁOWE (team racing)
12.00 – 14.30 – WYŚCIGI MECZOWE (match racing)
14.30 – 15.30 – WYŚCIGI MECZOWE – FINAŁ
16.00 – zakończenie regat i dekoracja zwycięzców.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Żeglarskie, Polish Match Tour – Sailing World Cup oraz Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Pozostaw komentarz