Lipiec w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia

Wystawa, tradycyjny maraton tanga, wydarzenie żeglarskie i wstrząsający spektakl teatralny – lipiec w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zapowiada się bardzo interesująco.

Mimo sezonu wakacyjnego, podczas którego wiele instytucji kultury mocno ogranicza lub zawiesza działalność, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia nie zwalnia tempa, zapraszamy na szereg interesujących wydarzeń, na większość z nich wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy także do codziennego odwiedzania naszej instytucji jako ciekawego obiektu turystycznego oraz do wizyt w Kubryku Literackim: – Jest oczywistym, że sezon wakacyjny trochę wymusza zmianę trybu funkcjonowania Starej Rzeźni, nie jest jednak tak, że nic się nie dzieje przez dwa miesiące, bo nie chcielibyśmy by kiedykolwiek było tak, że nie będzie czego u nas zobaczyć. Na ścianach Galerii Szczecińskiej nadal możemy oglądać wystawę Macieja Woltmana, która miała swój wernisaż jeszcze pod koniec czerwca. Od 12 do 14 lipca w Starej Rzeźni odbywać się będzie kolejna edycja Gryf Tango Maratonu, wydarzenia, które jest już tradycją na Łasztowni – mówi Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

– Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na spektakl „Dobry wieczór, to my” studenckiego Teatru Inaczej. Jest to projekt, który miał nas odwiedzić już w czerwcu, ale zgromadzenie w jednym miejscu dużej grupy studentów z Warszawy nie jest łatwe. Sztuka jest wstrząsająca, stąd na pewno warto ją zobaczyć. Stara Rzeźnia przygotowuje się już do sezonu jesiennego. Zaprosimy Państwa na kilkanaście koncertów, wystaw, wydarzeń społecznych i charytatywnych, już nie możemy się doczekać – dodaje Patryk Walczak.

 

HARMONOGRAM WYDARZEŃ LIPCOWYCH W STAREJ RZEŹNI:

 

Wystawa Macieja Woltmana
24.06 – 28.07.19 / wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na wystawę słynnego Szczecińskiego malarza – Macieja Woltmana. Maciej Woltman – ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Poznaniu w roku 1982. Liczne wystawy w Polsce, Niemczech, Francji, Meksyku, Szwecji, Luksemburgu oraz nagrody, m.in. w roku 1986 Nagroda w Hollywood za plakat filmowy Balla.

  1. Rocznica Rejsu Dezetą „SUM” Przez Bałtyk i Sund – spotkanie
    10.07.19 / 18:00 / wstęp wolny

Stara Rzeźnia, Stowarzyszenie „Progressum” oraz ‘1839 Association’ zapraszają na 10. rocznicę rejsu dezetą „Sum” przez Bałtyk i Sund. W programie między innymi:  prezentację slajdów i relacje uczestników, prezentację publikacji G. Czarneckiego „Szalupą przez Bałtyk i Sund. Niezwykły rejs starszych panów”, otwarcie mini wystawy oraz zwiedzanie Suma, czyli dwumasztowej bezpokładowej szalupy, która specjalnie w tym celu przypłynie na nabrzeże przed Starą Rzeźnią.

IV Gryf Tango Maraton
12-14.07.19 / koszt: 270 zł

Więcej informacji: https://www.gryfmarathon.eu/strona-glowna/ lub pod numerem telefonu: +48 501 00 99 76. Organizator: Akademia Tanga Doroty i Adriana Grygier

 

Bezpłatne warsztaty: „Inteligencja emocjonalna” – Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom
19.07 i 16.08.19 / 17:00 / wstęp wolny

 

Spektakl „Dobry wieczór, to my!”
27.07.19 /  19:00 / bilety: 20zł

Nielegalna klinika eutanazji na życzenie. Piątka młodych ludzi. Pięć strzykawek z trucizną. To tło inspirowanego prawdziwymi wydarzeniami spektaklu „Dobry wieczór, to my!” w reżyserii Adriana Luzara. Spektakl tworzy grupa studentów warszawskich uczelni wchodząca w skład studenckiego Teatru Inaczej, który powstał z inicjatywy Adriana Luzara w październiku 2018 roku. W jego skład weszli studenci uczelni takich, jak Uniwersytet Warszawski czy Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Wystawa Ireneusza Formeli
29.07 – 14.08.19 / wstęp wolny / wernisaż: 30.07 g. 19:00

OPA! czyli Wakacyjny, otwarty plener artystyczny
21,28.07, 04.08.19 / 10:00 / koszt: 25zł /osoba

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz Autorska pracownia rysunku Izabeli Rewcio zaprasza wszystkich na pierwszą edycje wakacyjnych warsztatów. OPA! Czyli Otwarty Plener Artystyczny. To cykl trzech spotkań warsztatowych. Każde spotkanie będzie dotyczyło konkretnej dziedziny plastyki, każde poprowadzone przez innego twórcę związanego ze Szczecinem. Inspiracją będącą wspólną tematyką dla każdego warsztatu będą skojarzenia związane z latem w mieście portowym jakim jest Szczecin, a szczególnie z Łasztownią. Daj się wkręcić w wakacyjne możliwości! Zapisz się na OPA!

  1. Warsztat malarski – 21.07 11:00 – 15:00 Prowadzenie: Artysta-malarz Dorota Obukowicz-Szafrańska
  2. Warsztat fotograficzny – 28.07 10:00 – 14:00 Prowadzenie: Artysta – fotografik Paweł Kula
  3. Warsztat rysunkowy – 4.08 10:00 – 14:00 Prowadzenie: Artysta – rysownik Iza Rewcio
  4. Podsumowanie – wernisaż – 11.08 14:00

UWAGA! Liczba miejsc mocno ograniczona!

Zgłoszenia przyjmujemy:

– telefonicznie: +48 601 887 486

– email: kamila.walerysiak@csl.eu

– osobiście, wypełniając formularz w księgarni Kubryk Literacki znajdującej się w naszym budynku od wt. – nd. Od 12:00 -18:00

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA STAREJ RZEŹNI W SEZONIE WAKACYJNYM!

Pozostaw komentarz