Muzyka na Wodzie – pamiętamy o mistrzu Janie Waraczewskim

Jan Waraczewski – wielki przyjaciel wszystkich żeglarzy i ludzi morza, wspaniały muzyk, wieloletni koncertmistrz Filharmonii Szczecińskiej. Nie ma go z nami od kilku lat, ale pamiętamy. A jego cykl „Muzyka na wodzie” jest z dużym zaangażowaniem kontynuowany. Już w sobotę kolejna odsłona. Zapraszamy wszystkich na wydarzenie, które odbędzie się w Jachtklubie AZS przy ul. Przestrzennnej. Początek o godzinie 22.00. Wstęp jest bezpłatny.

Tym razem dąbska przystań poniesie na swych falach największe przeboje musicalowe, a Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Sławomira Chranowskiego towarzyszyć będą wspaniali wokaliści, Edyta Krzemień i Damian Aleksander. W niezwykłej scenerii Przystani Jacht Klubu AZS w Dąbiu melomani usłyszą m. in. duet z musicalu „Upiór w operze”, „New York, New York, „Memory” z musicalu „Koty” czy „Singing in the Rain” z filmu „Deszczowa piosenka”.

ARTYŚCI:

– Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie

– Edyta Krzemień – śpiew

– Damian Aleksander – śpiew

– Sławomir Chrzanowski – dyrygent

UTWORY (m.in.):

– Klaus Badelt –suita z filmu „Piraci z Karaibów”

– Andrew Lloyd Webber – duet z musicalu „Upiór w operze”

– Frank Wildhorn – „This Is the Moment” z musicalu „Jekyll and Hyde”

– Leonard Bernstein – „Glitter and be guy” z musicalu „Kandyd”

– Andrew Lloyd Webber – Till I Hear You Sing z musicalu „Love Never Dies”

– Andrew Lloyd Webber – „Memory” z musicalu „Koty”

– Victor Young – „When I Fall in Love”

– Nacio Herb Brown – „Singing in the Rain” z filmu „Deszczowa piosenka”

– Harold Arlen – „Over the Rainbow” z filmu „Czarnoksiężnik z Oz”

– John Kander – „New York, New York”

– John C. Farrar – „You’re the One That I Want” z filmowej wersji musicalu „Grease”

Cykl koncertów w Jacht Klubie AZS to wyjątkowe połączenie muzyki i żeglarstwa – dwóch największych pasji Jana Waraczewskiego , skrzypka i wieloletniego koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego, choć już bez swojego charyzmatycznego twórcy, po raz siedemnasty zabrzmi na wodach dąbskiej przystani. Poprzednie edycje koncertów przyciągnęły prawdziwe tłumy. Na przystani w Dąbiu, przy scenie nad jeziorem gromadzi się rokrocznie ponad tysięczna publiczność, a niecodzienna sceneria sprawia, że każdy koncert jest wyjątkowy.

Pozostaw komentarz