Dąbczak – jesteśmy z Tobą! Niezwykły koncert charytatywny w Starej Rzeźni

Młodego, szczecińskiego piłkarza dopadła wielka tragedia. Podczas pracy uległ wypadkowi, który prawie zakończył się tragicznie. Paweł „Dąbczak” Dąbrowski stracił nogę, co dla piłkarza jest wielką tragedią, ale jak mówi jego rodzina, walczy o normalne życie i nie zamierza się poddawać. Już 29 czerwca w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się koncert „Dąbczak – jesteśmy z Tobą” organizowany przez jego najbliższych przyjaciół. Podczas wydarzenia odbędą się licytacje i zbiórka, która wesprze mężczyznę w zakupie protezy nogi. Pomysłodawcą koncertu jest Kasia Adrianna Wypchło i Grzegorz Szymański – Animator Sportu.

      Paweł Dąbrowski jest piłkarzem, który zaczynał przygodę ze sportem w Pogoni Szczecin. Przez większość swojej kariery grał w drużynach z niższych lig m.in GKS-ie Mierzyn., gdzie rozegrał najwięcej spotkań. Później przerzucił się na futsal. Był zawodnikiem Pogoni 04 Szczecin, a nawet zadebiutował w reprezentacji Polski. Swoją karierę rozpoczynał wspólnie z Kamilem Grosickim, który po wypadku zadedykował mu jedną ze swoich bramek w reprezentacji Polski.

23 maja cały świat Pawła się zawalił, uległ poważnemu wypadkowi w miejscu pracy. Zamontowana na dźwigu lina nie wytrzymała obciążenia i tona metalu runęła prosto na 38-latka. Dąbrowski doznał poważnych obrażeń głowy, miednicy oraz nogi. Niestety, w szpitalu lekarze musieli byłemu reprezentantowi Polski amputować nogę. Mężczyzna mimo wielkiej tragedii nie stracił pogody ducha, jak mówi gdyby „nie odskoczył” w ostatniej chwili, to prawdopodobnie wypadek skończyłby się tragicznie. Przyjaciele piłkarza od razu pospieszyli z pomocą. W Internecie zorganizowano zbiórkę. Koncert charytatywny jest kolejnym elementem wsparcia dla Pawła i jego rodziny: – O wypadku dowiedziałem się od absolwentki szkoły, która jest koleżanką żony Pawła. Zwróciła się do mnie w tych dramatycznych okolicznościach, żeby pomóc chłopakowi organizując koncert i licytacje. Będąc często inicjatorem takich wydarzeń dla chorych dzieci i dorosłych zgodziłem się natychmiast. Telefon do Moniki Dyker Woźniak ze Stowarzyszenia Progressum i sala na 29.06 w Starej Rzeźni załatwiona. Przez dwa tyg.razem ze współorganizatorem Kasią Wypchło załatwiliśmy zespoły i wokalistów na koncert oraz vouchery przedmioty na licytację. Empatia sprawia, że chęć pomagania potrzebującym jest olbrzymia. Karma wraca. Wielu sponsorów otworzyło swe serce – mówi społecznik, aktywista i nauczyciel sportowy Grzegorz Szymański.

    W organizację wydarzenia zaangażowana jest także Monika Dyker – Woźniak ze Stowarzyszenia Progressum, Prezes Fundacji Moja Łasztownia: – To jest wstrząsająca historia, człowieka, którego pasją jest sport, a w jednej chwili jego życie zmienia się diametralnie. Będziemy działać i pomagać. Dziękuje wszystkim artystom, którzy zgodzili się przyjąć nasze zaproszenie. Myślę, że dla wielu osób nasz koncert będzie zaskoczeniem, bo niespodzianek przygotowaliśmy sporo. Koncert zaczynamy o 17.30 – mówi Monika Dyker – Woźniak.

29 czerwca zagrają dla Pawła:

Damian Ukeje
Angelika Anozie
Agnieszka Bukowska
2ManArmy
STAN GER.

Serdecznie zapraszamy by 29 czerwca być z nami w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia!

Pozostaw komentarz