Aktywna sobota na bulwarach! Wraca ciekawa inicjatywa Żeglugi Szczecińskiej

Jedna z najbardziej lubianych imprez i form spędzania wolnego czasu wraca w nieco odmienionej formie. Na skwerze wieńczącym Łasztownię znowu pojawią się leżaczki, animacje dla dzieci, a w niedzielę będzie można przebiec pierwszy z czterech Bulwarovych biegów. Wydarzenie zaczyna się w sobotę o godzinie 11.00!

Poprzedni sezon pokazał, że szczecinianie uwielbiają spędzać czas na bulwarach. Za sprawą Bulwarove skwer na końcu Łasztowni zmienia się w przestrzeń pełną doskonałej zabawy oraz smacznych przekąsek. Dzieci mają okazję do wspólnej zabawy i zagrania w gry, które, na co dzień nie są powszechnie dostępne, a rodzice mogą sobie odpocząć na leżaczkach i posłuchać muzyki.

Tegoroczne Bulwarove oczywiście zachowają swoją przewodnią konwencję, ale też wprowadzą nieco nowości.

– Na skwerze pojawią się odświeżone trawniki, na których będzie można grać w bulle, gry planszowe, czy urządzić sobie rodzinny piknik – informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. – Dzieci będą mogły zabawić się w prawdziwych poszukiwaczy skarbów, bo na Łasztowni pojawi się Archipelag Przygody, gdzie będzie można szukać tropów zwierząt albo poczuć się jak poszukiwacz złota.

Zbliżające się Bulwarove będzie także rajem dla miłośników baniek mydlanych, bo na skwerze będą ich dziesiątki. Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach z jazdy na deskorolce, zajęciach edukacyjnych ze Śmieciuchem oraz napić się wody z lubianego saturatora. Nie zabraknie także dobrego jedzenia. Przy bulwarze pojawią się food trucki, kawa, lody i przekąski.

Podobnie jak w zeszłym roku będziemy promować aktywność fizyczną na bulwarach i organizować biegi.

– Raz w miesiącu – zawsze w niedzielę – zapraszamy na 5 km przebieżki, które łącznie dadzą dystans półmaratonu – mówi Celina Wołosz. – „Przebiegnij półmaraton nad czystą Odrą”, bo tak nazwaliśmy nasz cykl biegów, to cztery edycje biegów dla dorosłych, w których za każdym razem uczestnicy otrzymają inne medale, które wszystkie razem ułożą się w jeden piękny nadodrzański widok.

MATERIAŁY ŻEGLUGA SZCZECIŃSKA

Pozostaw komentarz