Literatura na Łasztowni w czerwcu – dla dzieci i dla dorosłych

Inicjatywa „Literatura na Łasztowni” będzie w czerwcu kontynuowana jeszcze szerzej niż w poprzednich miesiącach. Przed nami szereg autorskich spotkań, a także nowość – raz w miesiącu w Sali Iluzjon w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbywać się będzie wielkie czytanie bajek dla najmłodszych. Już w najbliższą niedzielę, najmłodszym gościom Łasztowni czas umilać będzie Adam Dzieciniak, jeden z najwybitniejszych aktorów szczecińskich scen teatralnych. Wstęp na wszystkie inicjatywy w ramach zainicjowanego przez Stowarzyszenie Progressum cyklu „Literatura na Łasztowni” jest bezpłatny.

– W najbliższą niedzielę otwieramy cykl „Poranki w Iluzjonie”, będziemy rozmawiać o literaturze dziecięcej i młodzieżowej, czytać bajki i baśnie i podejmujemy się wyzwania poszerzania wiedzy o literaturze wśród najmłodszych. Forma będzie bardzo atrakcyjna, pierwszą osobą, która będzie czytać bajkę będzie wspaniały aktor Adam Dzieciniak. Kolejne wydarzenie już 7 czerwca czyli spotkanie autorskie z Jackiem Galińskim, autor jeden z najbardziej poczytnych komedii kryminalnych ostatnich lat. Pan Jacek to bardzo otwarty człowiek, tym bardziej cieszę się, że szczecińskie spotkanie autorskie będzie miało miejsce właśnie w Starej Rzeźni. 10 czerwca kolejne wydarzenie, o którym jeszcze nie mówiliśmy, w ubiegłym roku na bulwarach stanął Kot Umbriaga, pomnik, który zachwyca wszystkich mieszkańców i turystów. Piotr Owczarski, pisarz i żeglarz, inicjator ustawienia tego monumentu spotka się z dzieciakami żeby opowiedzieć im o tym niezwykłym kocie-żeglarzu. Inicjatywa „Literatura na Łasztowni” rozwija się więc  dynamicznie, mamy mnóstwo pomysłów i myślę, że nawet mimo sezonu wakacyjnego, jeszcze kilka razy zaskoczymy mieszkańców miasta – zapowiada Monika Dyker – Woźniak, Prezes Stowarzyszenia Progressum.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ LITERACKICH W CZERWCU 2019:

2 czerwca, godzina 12.00 – Dzień dziecka – Poranki w Iluzjonie – Astrid Lindgren

Czyż najlepszym sposobem na spędzenie wolnego czasu nie jest wspólne czytanie? Jak powszechnie wiadomo rozwija ono wyobraźnie, pobudza kreatywne myślenie, nasyca ciekawość do świata… a co się dzieje gdy w tym procesie uczestniczą nie tylko znajomi i rodzice, ale także znani i lubiani? A co gdyby Dzień dziecka trwał cały rok? Fundacja Kultury West&Art, Fundacja Moja Łasztownia, Stowarzyszenie Progressum, Kubryk Literacki oraz Stara Rzeźnia zapraszają na cykl Poranki w Iluzjonie, który zostanie zainaugurowany bajką Astrid Lindgren czytaną przez Adama Dzieciniaka i Katarzynę Biesche-Wabich.

6 czerwca, godzina 17.00 – Uroczyste wodowanie przewodnika Pojezierze Meklemburskie

Pragniemy Państwa zaprosić na wodowanie przewodnika Pojezierze Meklemburskie.
W programie znajdzie się min: Autorska prezentacja zdjęciowa z komentarzem, dyskusja oraz prezentacje artystyczne związane z tematem wydarzenia. Po zakończeniu uroczystego spotkania będzie możliwość nabycia przewodnika z dedykacja autora wraz z okolicznościowym stemplem.

 

 

7 czerwca, godzina 18.00 – Spotkanie autorskie z Jackiem Galińskim

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jackiem Galińskim – autor, scenarzysta, sportowiec. Miłośnik sztuk walki. Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej i Wydziału Nauk Ekonomicznych UW. Laureat konkursu scenariuszowego „Wszystko zostaje w rodzinie” Akson Studio.

OPIS: Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu – jego galowy mundur. Policja zabiera się do śledztwa jak pies do jeża, chociaż ślepy wpadłby na to, że wszystkie tropy prowadzą do sąsiada z góry, faceta bez nogi. Nie ma mowy, tego munduru mu nie przepuści. Postanawia policzyć się z nim sama.

… o spotkaniu z Piotrem Owczarskim poinformujemy Państwa już niebawem. Zapiszcie sobie datę – 10 czerwca 2019 J

Zapraszamy także do Kubryka Literackiego działającego w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Jest on czynny od wtorku do niedzieli w godzinach od 12 do 18.

Pozostaw komentarz