Szczecińscy saksofoniści swojemu miastu – Saxmania 2019

To będzie niezwykły koncert! Już w niedzielę grupa młodych, ale niezwykle utytułowanych saksofonistów zaprezentuje się w klasycznym repertuarze na scenie Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Koncert odbędzie się w ramach nowej edycji festiwalu muzycznego Saxmania, którego ideą jest promocja muzyki saksofonowej wśród mieszkańców Szczecina. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na godzinę 17.00!

Festiwal SAXMANIA to impreza obejmująca szereg koncertów solowych, kameralnych i symfonicznych, z udziałem wybitnych saksofonistów klasycznych z kraju i ze świata. Na wszystkie koncerty festiwalowe, które odbędą się w Szczecinie wstęp będzie bezpłatny. Festiwal konsoliduje polskie środowisko muzyczne, we wspólnych kreacjach artystycznych łączy saksofonistów z całego świata, wywiera silny wpływ na odbiorców w każdym wieku. Koncerty festiwalowe odbędą się zarówno w Szczecinie, jak i na jego obrzeżach, dając możliwość tamtejszym społecznościom uczestniczenia w kulturze.

Już w najbliższą niedzielę  SAXMANIA zawita do Starej Rzeźni. Na scenie pojawią się taki wykonawcy jak: Duo Gemini, Cyprian Szawracki, Rafał Pikusa, Ewa Ruszała oraz Trio Mystery z AS w Szczecinie. Koncert rozpoczyna się o godzinie 17:00. Jak mówi dyrektor generalna wydarzenia Ewa Ruszała będzie to koncert o bardzo uniwersalnym charakterze, który zainteresuje szerokie spektrum melomanów z naszego miasta: – To jest właściwie festiwal dla wszystkich. Dla dzieci, dla dorosłych, dla koneserów, dla melomanów, ale i dla tych, którzy muzykę graną na saksofonie dopiero poznają. W ramach festiwalu odbyły się już warsztaty saksofonowe i cieszyły się one wielkim zainteresowaniem. Koncert 2 czerwca w Starej Rzeźni będzie absolutnie wyjątkowy. Będziemy mieli okazję wysłuchać muzyków młodego pokolenia, w tym studentów Akademii Sztuki, którzy mimo młodego wieku reprezentują najwyższą klasę muzyczną. Z każdego konkursu wracają z najwyższą nagrodą albo Grand Prix, a są to konkursy międzynarodowe. Absolutnie najlepsi z najlepszych i warto ich posłuchać  – mówi Ewa Ruszała. – Repertuar tego wydarzenia jest bardzo uniwersalny, jest to klasyka, ale tak ciekawa, że zainteresuje wszystkich odbiorców. Ja zawsze mówię: przyjdźcie na nasz festiwal, poznacie saksofon jakiego jeszcze nie znacie! To nie jest klasyka z XVII czy XVIII wieku, a przekrój, który pozwala na poznanie tego instrumentu inaczej niż tylko w kontekście jazzowym – dodaje Ewa Ruszała.

Wstęp na koncert, który odbędzie się w niedzielę o godzinie 17.00 jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Finał tegorocznej edycji festiwalu SAXMANIA planowany jest na 12 czerwca w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Pozostaw komentarz