Wielkanoc na Łasztowni już 14 kwietnia. Cały dzień bezpłatnych atrakcji

Stowarzyszenie Progressum i Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zapraszają wszystkich do udziału w drugiej odsłonie wydarzenia „Wielkanoc na Łasztowni” – przed nami świetna zabawa, ale i okazja do poszerzenia wiedzy na temat tych bardzo ważnych świąt. Wśród atrakcji przygotowywanie wielkanocnych palm, malowanie pisanek, szereg warsztatów dla dzieci. Wystąpią muzyczne zespoły ze Szczecina i będzie absolutnie niezwykły gość specjalny, o którym powiemy więcej już niebawem.

14 kwietnia od rana do wieczora w Starej Rzeźni sprawimy, że na całej Łasztowni poczujemy nadchodzącą Wielkanoc i budzącą się wiosnę. Jak zapowiada Monika Dyker – Woźniak czeka nas moc atrakcji – koncerty, kiermasze, warsztaty dla dzieci i nie tylko: Musi być kiermasz świąteczny, ale i warsztaty dla dzieci. Wspólnie każdy z nas wykona swoją Palmę Wielkanocną, będziemy ozdabiać jajka, wspólnie zaśpiewamy pieśni Wielkanocne, przeczytamy opowieść o zającu wielkanocnym, usłyszymy o tradycjach wielkanocnych. Będzie unosić się zapach Świąt i wiosny a w sercach narodzi się Duch Wielkanocy – mówi Monika Dyker – Woźniak. – Coś czego nie było w ubiegłym roku czyli zrobimy wielkie szukanie jajek wielkanocnych na Skwerze Kapitańskim. Jajka zostaną schowane w trawie, dzieci będą szukały pisanek, a dla tych, którzy zbiorą najwięcej dostaną prezent. Prace plastyczne dzieci i seniorów zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie. Popołudniu koncerty szczecińskich zespołów muzycznych – dodaje Monika Dyker – Woźniak. Wydarzenie zaczyna się o 10.00, a skończy się o 20.00. Inicjatywa Stowarzyszenia Progressum ma również charakter charytatywny, zebrane pieniądze zostaną wydane na cele statutowe organizacji oraz na wsparcie dla ich podopiecznych.

To nie jest pierwsza tego typu inicjatywa organizowana w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Jak mówi kierownik instytucji Patryk Walczak, Stara Rzeźnia jest otwarta na wydarzenia społeczne, które zwykle przyciągają tłumy mieszkańców: – Współpraca ze Stowarzyszeniem Progressum jest bardzo owocna. Po sukcesie „Gwiazdki nad Łasztownią” postanowiliśmy kontynuować nasze działanie także przed Wielkanocą. Przez całą niedzielę w Starej Rzeźni odbywać się będą koncerty, warsztaty, spotkania, czytanie bajek, to jest więc takie wydarzenie na które chcielibyśmy zaprosić wszystkich mieszkańców miasta. Będzie bardzo rodzinnie, a jeżeli przy okazji uda się jeszcze komuś pomóc to na pewno będzie to wielki sukces – mówi Patryk Walczak.

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach „Wielkanocy na Łasztowni” są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy od godziny 10.00!

 

 

Pozostaw komentarz