Zainspiruj się na wiosnę! Ciekawe spotkania w Starej Rzeźni

Piątkowe spotkanie „Wiosna, ach to Ty” organizowane przez Stowarzyszenie Progressum rozpoczęło cykl ciekawych wydarzeń na które warto przyjść w kwietniu, a na które wstęp jest bezpłatny. – Staramy się by Stara Rzeźnia była miejscem inspirującym. Od wielu lat co miesiąc swoje spotkania organizuje prof. Jacek Rudnicki i zawsze oklaskuje go i słucha prawie pełna Sala Iluzjon. Powodzeniem cieszą się także cykliczne spotkania z coach Małgorzatą Krawczak oraz liczne spotkania literackie – mówi Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. W najbliższych dniach takich spotkań w naszej instytucji będzie całe mnóstwo.

 

 

„Szlakiem wartości, czyli co każdy o sobie wiedzieć powinien” – Wykład coach Małgorzaty Krawczak 09.04.19 / 18:00 / wstęp wolny

Poczucie własnej wartości to kluczowy składnik osobowości. Bez niego sukces nie istnieje, a porażka zawsze jest kataklizmem. W życiu nie dość, że zawsze mamy pod górkę i pod wiatr, to jeszcze z gradobiciem. Słońce jest luksusem, który nas nie sięga swoimi promieniami… A wszystko dlatego, że myślimy o sobie niewłaściwymi kategoriami i wg przestarzałych norm. I po co? To kolejne spotkanie w ramach cyklu tworzonego przez coach Małgorzatę Krawczak oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

Spotkanie autorskie z Beatą Mieczkowską-Miśtak. 11.04.19 / 18.00 / wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Beatą Mieczkowską – Miśtak, Kołobrzeską autorką trzech tomików poezji, książką o kuchni kołobrzeskiej i wreszcie autorką debiutanckiej powieści pt. „Fabryka wiatru”. Jak zobaczyć to, co niewidoczne? Tajemnica znikającego budynku przy porcie w Kołobrzegu. ZAPOWIEDŹ POWIEŚCI: To miała być formalność. Idę we wskazane miejsce, spisuję adres i wysyłam maila. Takie z pozoru proste zadanie dostałam od mojego przyjaciela Rajmunda, który pokazał mi na swoich zdjęciach pewien obiekt i poprosił o jego zlokalizowanie. Ta misja zmieniła jednak wszystko, co do tej pory wiedziałam. Gdybym mogła przewidzieć, że zlecenie okaże się tak skomplikowane, pewnie nie zgodziłabym się. Poradziłabym Rajmundowi, żeby sam sobie odnalazł to, co sfotografował. Z drugiej strony czułam, że nie mogę się poddać. Przeszukiwałam cały Kołobrzeg. Kusiło mnie poznanie tajemnicy znikającego budynku. Dotarłam do ludzi, którzy o nim opowiedzieli. Byli też tacy, którzy go namalowali, a nawet sfotografowali. Wiedziałam, że istniał, tylko z jakiegoś powodu nie mogłam go zobaczyć.

 

Dialog Obywatelski z Iwoną Lisztwan. 15.04.19 / 17.00 / wstęp wolny

Dialog Obywatelski daje niepowtarzalną okazję do spotkania z komisarzami oraz pracownikami Parlamentu Europejskiego, urzędnikami unijnymi czy Posłami do Parlamentu Europejskiego. Przybiera on formę debaty publicznej, podczas której każdy mieszkaniec może zadać pytanie gościowi.  Piętnasta rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego to doskonała okazja aby zastanowić się w jaki sposób na przestrzeni lat wyglądała obecność Polski we wspólnocie oraz jaka jest jej przyszłość. Zastanowimy się co Unia Europejska robi dla młodych? Jak wygląda życie poza Unią Europejską? Czy Unia jest w stanie obronić nas przed kryzysami związanymi z klimatem, migracjami czy globalizacją?

 

Wykłąd Jacka Rudnickiego „Chińska Republika Ludowa w sztuce, filozofii i medtcynie”. 23.04.2019 / 20:00 / wstęp wolny

Profesor Jacek Rudnicki jest cyklicznym gościem Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzexnia już od ponad dwóch lat, a jego wykłady zawsze cieszą się zainteresowaniem. Program składa się z dwóch części – wykładu dotyczącego połączenia sztuki, medycyny i filozofii oraz części artystycznej w wykonaniu Profesora Rudnickiego i zaproszonych przez niego gości. Profesor zabiera nas często w rozmaite rejony świata opowiadając o swoich doświadczeniach i obserwacjach. We wtorek 23 kwietnia odwiedzimy Chińską Republikę Ludową.

Pozostaw komentarz