Radosław Majdan gościem Wielkanocy na Łasztowni!

To będzie jedno z ciekawszych wydarzeń w kwietniu na Łasztowni! 14 kwietnia Stara Rzeźnia stanie się wielkanocnym centrum naszego miasta. Malowanie pisanek, przygotowywanie kartek świątecznych, szukanie jajek świątecznych na Skwerze Kapitanów czy spotkanie z Radosławem Majdanem, który będzie gościem specjalnym tegorocznej edycji naszego wydarzenia. Zaczynamy o godzinie 10.00. Wieczorem koncerty i występy znanych szczecińskich muzyków. Z Moniką Dyker – Woźniak rozmawiał Michał Kaczmarek.

 

 

Jakie atrakcje Stowarzyszenie Progressum przygotowało na „Wielkanoc na Łasztowni” i do kogo skierowane jest to wydarzenie?

 

Moc atrakcji! To przede wszystkim wydarzenie otwarte dla wszystkich i zwiastujące nadejście magicznego czasu, pełnego refleksji, miłości i zrozumienia. 14 kwietnia br. w Starej Rzeźni sprawimy, że na całej Łasztowni poczujemy nadchodzącą Wielkanoc i budzącą się wiosnę.. Czeka nas moc atrakcji – koncerty, kiermasze, warsztaty dla dzieci i nie tylko, wspólnie każdy z nas wykona swoją Palmę Wielkanocną, będziemy ozdabiać jajka, wykonamy kartki Wielkanocne, przeczytamy opowieść o zającu wielkanocnym,  usłyszymy o tradycjach wielkanocnych. Będzie unosić się zapach Świąt i wiosny a w sercach narodzi się Duch Wielkanocy. Oczywiście wydarzenie będzie miało tez swój wymiar charytatywny – będą aż cztery okazje do wspierania potrzebujących. Ponieważ mamy miesiąc świadomości autyzmu będziemy mówić o tym i wspierać Kajtka Majewskiego  – będzie można zakupić ręcznie wykonane kartki wielkanocne z których dochód będzie przekazany na pomoc dla Kajtka.

 

Ale jak znam Stowarzyszenie Progressum to nie jest jedyne wydarzenie charytatywne podczas wielkanocnej inicjatywy.

 

Będziemy wspierać Dagmarę Mroczkowską – kobietę chorującą na bardzo rzadką chorobę EB (płatowe odpadanie skóry) – będzie można kiermasz ozdób świątecznych dla Dagmary.

Wspierać będziemy jak co roku Ośrodek Szkolno-wychowawczy nr 2 w Szczecinie przy ul. Jagiellońskiej – uczniowie i grono pedagogiczne z tego ośrodka przygotowali moc atrakcji między innymi pyszne ciasta oraz warsztaty wielkanocne. Wspierać będziemy również Julkę, która 5 lat temu w poważnym wypadku samochodowym straciła obwoje rodziców, jest dzieckiem z niepełnosprawnością umysłową w stopniu lekkim. Dla niej na scenie Starej Rzeźni zagra w koncercie charytatywnym Stan Ger. Odbędą się również licytacje charytatywne i prowadził je będzie Radosław Majdan. Na skwerze Kapitanów przy Starej Rzeźni odbędzie się pierwsze w Szczecinie poszukiwanie jajek wielkanocnych – zapraszamy dzieci koniecznie z koszyczkami wielkanocnymi.

 

Czy jest potrzeba organizacji spotkań tego typu – jakie reakcje rodziców i dzieciaków zauważa Pani najczęściej?

 

Jest ogromna potrzeba! Najczęstsza reakcja to szczere uśmiechy i niespotykana radość. Uwielbiam patrzeć jaką radość dzieciaki i ich rodzice czerpią z takiej formy spędzania wspólnie czasu – aktywnie i na wspólnym tworzeniu. Nie ma nic cenniejszego niż czas spędzony z ludźmi.

 

Motywów wielkanocnych podczas wydarzenia będzie całkiem sporo, ale można też zauważyć, że będą ciekawi goście oraz inne niespodzianki.

 

Tak jednym z takich ciekawych gości będzie właśnie Radosław Majdan – Radek to bardzo otwarty człowiek i wielkim sercu. Zawsze gotowy do pomocy. Ty razem będzie brał udział wspólnie z dziećmi w warsztatach, będzie również prowadził licytacje charytatywne. Wystąpi również kochany i cudowny Teatr Gwitajcie – z repertuarem kierowanym dla właśnie naszych najmłodszych gości – wiem że przygotowali niezwykłe przedstawienie i moc atrakcji.

 

Czy Stara Rzeźnia jest dobrym miejscem do organizacji tego typu wydarzeń i czy Stowarzyszenie Progressum ma już plany na najbliższy czas?

 

Stara Rzeźnia jest idealnym miejscem do prowadzenia tego typu wydarzeń. Ja czuje się tam jak u siebie. To miejsce to niezwykle przyjazny personel, zawsze gotowy do pomocy i otwarty na tego typu akcje. To wymarzone miejsce. Planowanych wydarzeń jest już całe mnóstwo. Kolejne już 30 kwietnia, w podsumowaniu miesiąca świadomości autyzmu.

Pozostaw komentarz