Hip-hop w Starej Rzeźni. Pokahontaz już 12 kwietnia na Łasztowni!

Po raz pierwszy od 7 lat zagra w Szczecinie zespół Pokahontaz, którego członkowie tworzyli legendarną Paktofonikę. Koncert odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Dostępnych jest tylko 250 biletów, z czego większość znalazła już swoich nabywców.

Polska scena zna Rahima i Fokusa już od ponad 20 lat. Artyści zdecydowali się kontynuować współpracę artystyczną pod nową nazwą po rozwiązaniu Paktofoniki, która dla wielu odbiorców gatunku jest symbolem początku Hip-Hop’u w Polsce.  Pierwszy album zespołu Pokahontaz – RECEPTURA, ukazał się w 2005 roku. Na kolejny album trzeba było czekać aż 7 lat. Ostatni swój koncert Pokahontaz zagrali w Szczecinie właśnie z płytą REKONTAKT. Było to w roku 2012, tym samym, w którym ukazał się film „Jesteś Bogiem”, w reżyserii Leszka Dawida, opowiadający historię  najpopularniejszego, polskiego składu hip-hopowego. Ostatnia płyta grupy „Reset” ukazała się w grudniu 2017 roku i powtórzyła sukces wcześniejszych wydawnictw.  Zespół poinformował, że pracuje nad piątym krążkiem, tak że oprócz znanych już od ponad roku utworów mamy szansę usłyszeć przedpremierowo również nowe piosenki. Album nie ma jeszcze znanej daty premiery, jednak jego przedsmak można poznać w utworze „Z innej bajki”, do którego powstał także teledysk.

Koncert składu w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia może być sporym zaskoczeniem: – Postanowiliśmy zaryzykować i zaskoczyć naszych odbiorców. Goście Starej Rzeźni są przyzwyczajeni do jazzu, bluesa i kameralnych koncertów. Tym razem będzie to głośny, mocny i pełen energii koncert hip-hopowy. Zaprosiliśmy zespół, którego zna każdy fan polskiego rapu. Jestem przekonany o sukcesie tego wydarzenia. Udowodnimy, że Stara Rzeźnia ma wiele twarzy. Zresztą w miniony weekend odbywały się u nas zawody taneczne MAD JAM, więc nie potrzeba więcej dowodów jak uniwersalną i wszechstronną instytucją jest Stara Rzeźnia – zapewnia Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Jako support przed koncertem Pokahontaz da swój show grupa Tragarze wywodząca się ze Szczecina. Zespół wystąpi w 10-osobowym składzie i przeniesie szczecińską publiczność w świat funky, reggae i oczywiście hip-hop’u. Grupa pracuje właśnie nad swoją drugą płytą.

 

Pokahontaz w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już 12 kwietnia o godzinie 19.30!

Pozostaw komentarz