Stara Rzeźnia i West & Art szykują kolejne wydarzenia. Tymczasem „Wszystko o mężczyznach” nadal jest hitem

Współpraca Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia i Fundacji Kulturalnej West & Art trwa od grudnia 2018 roku. W tym czasie udało się przygotować dwa spektakle, które regularnie pojawiają się w harmonogramie wydarzeń naszej instytucji. Sztuka „Wszystko o mężczyznach” gromadzi rekordową ilość widzów, a monodram „Morfina 0.05” zebrał wspaniałe recenzje i również gromadzi regularnie duże audytorium. – Ta współpraca będzie kontynuowana. Mieliśmy plan by „Wszystko o mężczyznach” grać jeszcze w marcu, a potem wrócić jesienią, ale nasi goście nalegali by w kwietniu również zagrać. Co więcej, każdy kolejny spektakl wyprzedaje się w coraz lepszym tempie – wyjaśnia kierownik CKE Stara Rzeźnia Patryk Walczak.

Piotr Ochman z Fundacji West & Art podczas konferencji zapowiadającej nowy sezon w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zdradził, że trwają prace nad kolejnymi spektaklami i wydarzeniami, które odbędą się jeszcze wiosną: – Po 1,5 roku działalności na Niebuszewie nareszcie mamy przestrzeń do tworzenia i możemy się wyżyć teatralnie, za co bardzo dziękuje Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Mamy do zaoferowania spektakl „Wszystko o mężczyznach” i spektakl „Morfina 0,05”. Szykujemy spektakl „Tworki”, który pokazywany był w Teatrze Polskim, a teraz będzie można go zobaczyć na Łasztowni. Planujemy komedię Miro Gavrana, chorwackiego pisarza-dramaturga „Mąż mojej żony”, zaproponujemy także materiał dla młodszej publiczności, ale to jeszcze jest w trakcie negocjacji i nie jestem pewien czy to widowisko wieloobsadowe uda się zaprezentować w maju czy może dopiero jesienią – mówi Piotr Ochman.

Sukces  spektaklu „Wszystko o mężczyznach” w Starej Rzeźni przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Pierwsze terminy spektaklu w styczniu wyprzedały się na dwa tygodnie przed występami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się teatralne spotkania w lutym i w marcu, gdzie każdą sztukę oklaskiwała pełna sala widzów.  W kwietniu więc – na prośbę naszych widzów – kolejne terminy. W rolach głównych  niezmiennie niezawodni: Adam Dzieciniak – Michał, Ojciec, Maks, Robert . Sławomir Kołakowski – Adam, Jan, Mały, Leon oraz Wiesław Lewoc – Paweł, Tomasz, Siwy, Patryk.      – Czy opowiemy wszystko o mężczyznach? Pewnie nie, ale każdy Pan zada sobie – „Kim jestem?”, a jego Pani, zaintrygowana – „Kim ON jest?”. Będzie śmiesznie i strasznie, będą łzy wzruszenia i radości. Każdy mężczyzna odnajdzie w nich kawałek swojego życia. Kto nie zażył trudów prawdziwej męskiej przyjaźni i skutków „zbytniego napoju”? Kto nie robił rzeczy, do których niechętnie się przyznaje? Kto nie ścierał się z Ojcem? Kto nie walczył o miłość? Bycie mężczyzną to ciężka i żmudna droga, którą osłodzić może szczery śmiech publiczności, a powodów będzie sporo – przynajmniej w teatrze. Mężczyźni powracają do gry – czytamy w zapowiedzi spektaklu.

ZAPRASZAMY:

29.03.2019, 20.00, 3.04.2019,  17.00 oraz 24.04.2019, 17.00

Bilety dostępne na stronie bilety.fm.
Ulgowy 29 zł
Normalny 39 zł

Stara Rzeźnia i Fundacja Kultury West&Art zapraszają także na widowisko teatralne „Morfina 0.05” Michaiła Bułhakowa w reżyserii i wykonaniu Marka Żerańskiego. Monodram ten to sceniczna adaptacja pierwszego, a zarazem autobiograficznego opowiadania rosyjskiego pisarza, które powstało w 1927 roku. Skrupulatnie opisał w nim swe doświadczenia z zażywaniem morfiny odbywając praktykę lekarską w Wiaźmie, na głębokiej rosyjskiej prowincji. Reżyser wyeksponował psychologiczny obraz stanu narkotycznego po zażyciu niewielkiej dawki oraz szybko postępujący proces uzależnienia. Ukazał postać głównego bohatera, lekarza Polakowa, jako ofiarę przypadkowego popadnięcia w nałóg, jego bezowocne próby odrzucenia nałogu, bezskuteczne kroki samowyleczenia i tragiczne konsekwencje głodu narkotykowego.  Kolejny raz monodram Marka Żerańskiego w Starej Rzeźni będzie można zobaczyć 4 kwietnia o godzinie 17.00.

Pozostaw komentarz