Gdy kobieta wchodzi w grę! Niezwykły projekt muzyczny Sylwii Różyckiej

Sześć pięknych kobiet i jeden niezwykle zdolny mężczyzna – Feel Hormones Band już 31 marca zagra pierwszy koncert w historii Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Liderką formacji jest znana i ceniona szczecińska aktorka Sylwia Różycka, którą możemy oglądać na deskach Teatru Polskiego i wielu scen. Usłyszymy standardy muzyki jazzowej, bluesowej  oraz wiele utworów, które wszyscy znają i kochają. Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne.

Sylwia Różycka stworzyła kobiecy zespół FeelHormones, w którego składzie jest 6 pań i 1 pan. Grupa nawiązuje m.in. do twórczości Raya Charlesa, Jamesa Browna oraz Etty James. – Kontynuujemy dzieła wielkich kompozytorów, światowych artystów poruszając się w różnych gatunkach muzycznych. Dzięki ich twórczości pragniemy wprowadzać publiczność w klimat muzyki światowej za pomocą zróżnicowanej stylistyki muzycznej: swing, jazz, soul, blues, musical, muzyka filmowa, improwizacja instrumentalna – zdradza Sylwia Różycka, aktorka i inicjatorka powstania zespołu.  Skład zespołu to:  Sylwia Różycka, wokalistka.  Saksofon: Julita Przybylska, kontrabas: Ewa Kuźmińska,
perkusja: Klaudia Kunc, gitara: Marta Wołczecka, wiolonczela: Joanna Kraszewska oraz kierownik muzyczny, pianista: Krzysztof Baranowski.

W wywiadzie dla HOT Magazine Sylwia Różycka przyznała, że FeelHormones Band nagrywa właśnie pierwsze demo na którym znajdą się standardy światowej muzyki rozrywkowej oraz autorskie utwory muzyczne, które są właśnie przygotowane. Artystka powiedziała jeszcze skąd inspiracje do tworzenia nowego zespołu:  – Po wzięciu udziału w koncercie sylwestrowo- noworocznym w słynnej Filharmonii Szczecińskiej wpadłam na pomysł stworzenia kobiecego bandu. Fascynuje mnie muzyka, szczególnie soul, blues, ale też niezmiennie musical. Od pewnego czasu ciągnie mnie w kierunku kobiet, ich energii, siły przekazu. Przy okazji tworzenia projektu FeelHormones pojawiła się w mojej głowie myśl: Kobieta, a muzyka, kobieta –kompozytor. Kobiety przecież od wieków zaangażowane są w tworzenie muzyki, jednak ich zasługi nie zawsze były w pełni doceniane – mówi Sylwia Różycka w wywiadzie dla HOT Magazine.

Koncert zespołu FeelHormones Band odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w niedzielę 31 marca o godzinie 17.00. Bilety na to niezwykłe, muzyczno-aktorskie wydarzenie są jeszcze dostępne.

Pozostaw komentarz