Antek Sojka i muzyczne Bajki o Dorosłych

Powstały zaledwie kilkanaście miesięcy temu muzyczny team Bajki o Dorosłych przygotowuje się właśnie do wydanie swojej debiutanckiej płyty. Zaprezentowany w 2018 roku utwór „Byle dalej” spotkał się z pozytywnym odbiorem, a kolejne utwory również zainteresowały słuchaczy poszukujących brzmieć z pogranicza jazzu, bluesa i muzyki nowoczesnej. Jednym z liderów zespołu jest Antoni Sojka, syn uwielbianego Stanisława Soyki. Czy ojciec był muzyczną inspiracją dla syna? O tym przekonacie się przychodząc na koncert zespołu do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia 6 kwietnia. Bilety są w sprzedaży.

Projekt Bajki o Dorosłych jest wynikiem spotkania trzech wyjątkowych osobowości.
Tworzą go: Hubert Pyrgies, wokalista, beatboxer, kompozytor i autor tekstów, znany z zespołu Chonabibe. Stanisław Leszczynski, kompozytor, multiinstrumentalista, członek NeoKlez oraz Antek Sojka, kompozytor, producent, wokalista. Syn legendarnego Stanisława Soyki. Z połączenia tych trzech muzycznych światów powstał wyjątkowy pejzaż̇, w którym klasyka miesza się ze współczesnością, a szaleństwo ze spokojem. Przejmujące teksty i hipnotyzująca muzyka lawirująca między art popem, elektroniką a hip-hopem zabiorą w podróż̇ do świata, który z bajkowa beztroska ma niewiele wspólnego.  Jak zespół opisuje swoją twórczość?  -Naszym zdaniem jest to muzyka emocjonalna, odrobinę melancholijna, hipnotyzująca i zadymiona. Stworzona za pomocą retro czy nawet klasycznych środków w połączeniu z nowoczesnym sznytem. Odnaleźć w niej można elementy trip hopu, ballad lat dziewięćdziesiątych, alternatywnego popu czy nawet house’u. Inspiracją dla tekstów Bajek są wszelkie „niełatwe” tematy. Będące często przedmiotem nocnych dyskusji między nami lub z innymi świetnymi rozmówcami. Dotyczą rozterek, z którymi mierzy się nasze pokolenie około-trzydziestolatków, jedną nogą tkwiące w młodzieńczej beztrosce, a drugą zamartwiające się przemijaniem i bagażem oczekiwań własnych lub otoczenia – czytamy na stronie internetowej zespołu.

Debiutancki album projektu ukaże się już niebawem, a dopełnieniem będą specjalnie
przygotowane występy, z pogranicza koncertu i spektaklu, które wprawiają w niezwykle
klimatyczny nastrój. Czy tak jest rzeczywiście? Czy niedaleko Pana Antoni od Stanisława? Wszystkich ciekawych zapraszamy na koncert do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia 6 kwietnia o godzinie 18.00. Bilety na wydarzenie nadal są dostępne. Organizatorem koncertu jest Fundacja West & Art.

 

 

Pozostaw komentarz