Marzec – czas inspirujących spotkań!

W tym miesiącu Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zaprasza na szereg inspirujących spotkań – nie zabraknie wydarzeń literackich, ale i wydarzeń, które na stałe wpisały się już w harmonogram inicjatyw na Łasztowni. Serdecznie zapraszamy, bo wstęp na nie jest zupełnie bezpłatny!

12 marca, godz. 17.00. Spotkanie autorskie z Anną Sakowicz

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną Sakowicz 12 marca 2019 o godzinie 17:00.

Rozalia, Donata i Inga. Trzy pokolenia kobiet żyjących w różnych czasach. Mają swoje rodziny, domy, codzienność. Każda z nich ma też swoje emocje, pragnienia, radości… Kiedy ich marzenia zderzają się z rzeczywistością, myślą, że tak musi być, że takie jest życie, że jest to, co jest. Jednak z biegiem lat zauważają, że jest o wiele więcej. To, co naprawdę ważne, jest głęboko ukryte na dnie każdej duszy… Często zostaje tam na zawsze. A czasem trzeba je znaleźć i wydobyć za wszelką cenę i ze wszystkich sił. Nieważne bowiem, ile błędów popełniliśmy, ale że wciąż chcemy je naprawiać.  Pozornie zwyczajna historia, jakich wiele, a jednocześnie pełna niespodziewanych zwrotów akcji, dawnych tajemnic i zaskakujących wyborów.  Ta intrygująca opowieść pochłonie cię bez reszty i zadziwi niejeden raz! Bo dla każdego ta sama przeszłość wygląda inaczej…

 

12 marca, godz. 18.00. Wykład Małgorzaty Krawczak „Szlakiem potrzeb”

…jeść, pić, spać, jak tamagotchi… – tylko tak się nie da żyć. To wspaniały sposób na egzystencję. A zatem żyć czy egzystować? Homo Sapiens czy Tamagotchi? Smakować sukcesów i porażek czy tylko oglądać je za szkłem telewizora, komputera, tabletu czy smartphona? Poznać potrzeby, które warto w sobie obudzić, żeby żyć pełnią życia to nie żadna fanaberia, to profilaktyka zdrowia psychicznego i właściwych relacji ze sobą i z innymi. Niezaspokajanie potrzeb pełnego życia karmi frustracje i sprzyja pogarszaniem relacji.

Pozostaw komentarz