Bogata w wydarzenia wiosna w Starej Rzeźni

Sezon wiosenny w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia to będzie czas bogaty w koncerty, wystawy, wykłady i spektakle. Odwiedzą nas gwiazdy muzyki, w planach są liczne inicjatywy społeczne i charytatywne, z pewnością nie zabraknie również inspirujących spotkań autorskich. Wrócą znane wydarzenia takie jak „Szwajowa niedziela” czy „Muzyczne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego”, ale pojawią się także zupełnie nowe inicjatywy jak konferencja marketingowa „SR Marketing Trends 2019” czy „PupiLove – targi akcesoriów dla zwierząt”. – Zależy nam by Stara Rzeźnia była coraz aktywniej tętniącym, kulturalnym sercem Łasztowni i całego Szczecina. Jako zespół uczymy się tworzenia wydarzeń i widzimy, że interesują one coraz większą liczbę osób. Oferta wiosenna powinna zadowolić naszych stałych gości, ale i przyciągnąć nowych odbiorców, do których skierowane są niektóre koncerty czy wydarzenia – mówi Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Wiosenne koncerty dumą Starej Rzeźni

W marcu Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia kończy 4 lata! Przed ten czas na Łasztowni zostało zorganizowanych kilkaset wydarzeń kulturalnych. Za nami koncerty wielkich gwiazd polskiej sceny muzycznej, ważne wydarzenia żeglarskie, spotkania z ciekawymi ludźmi i szereg inicjatyw charytatywnych, z których dochód wspierał potrzebujących. Rozpoczynający się sezon wiosenny jest kontynuacją strategii instytucji, która zakłada organizację wydarzeń skierowanych zarówno do młodszych jak i starszych mieszkańców miasta. W planach jest mnóstwo wydarzeń bezpłatnych, spotkań, ale i koncertów i spektakli, które cieszą się gigantycznym zainteresowaniem: – Już 10 marca koncert „Tribute to Louis Armstrong”, który jest naszą wielką dumą, bo do Szczecina udało się zaprosić Troya Andersona, artystę, który wypełnia sale najbardziej prestiżowych klubów jazzowych na świecie. Miesiąc zamkniemy kolejnym jazzowym projektem aktorki Sylwii Różyckiej czyli FeelHormons Band. W kwietniu zapraszamy na koncert wspaniałej artystki Sophie Zelmanie, będzie to jedyny koncert szwedzkiej wokalistki w Polsce – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – W kwietniu także coś dla zupełnie innej grupy odbiorców.  Po raz pierwszy od 7 lat zagra w Szczecinie zespół Pokahontaz, którego członkowie tworzyli legendarną Paktofonikę.  Polska scena zna Rahima i Fokusa już od ponad 20 lat. Dzień później debiutanci czyli zespół Sonbird. Właśnie ukazała się ich płyta „Głodny”, która doskonale radzi sobie na listach sprzedaży – mówi Patryk Walczak.

Wiosną także koncerty w ramach festiwalu Szczecin Music Fest oraz 11 maja tradycyjne „Muzyczne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego”. Na scenie Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zaprezentuje się także wielu młodych, debiutujących artystów.

Najlepsze memy w Polsce i pierwsze targi akcesoriów dla zwierząt

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia to nie tylko doskonałe koncerty, ale i inne wydarzenia na które warto zwrócić uwagę. Na ścianach Galerii Szczecińskiej  co miesiąc można zobaczyć nową wystawę. Prawdziwym przebojem będzie wizyta Marty Frej w ramach odbywającego się w niedziele Women Festu, którego Stara Rzeźnia jest patronem. Już 24 marca artystka odwiedzi Szczecin. W planach jest wystawa jej doskonałych prac, ale i spotkanie z memiarką. Tytuł spotkania to „Jestem silna, bo…”.

Stara Rzeźnia stawia także na nowe inicjatywy: – Już niebawem zaprezentujemy szczegółowy program pierwszego, autorskiego wydarzenia o charakterze szkoleniowym. „SR Marketing Trends 2019” to pomysł skierowany do specjalistów branży marketingowej, swoją wiedzą dzielić się będą najwybitniejsi specjaliści z całej Polski. Dwudniowa konferencja odbędzie się 9 i 10 maja. 19 maja na Łasztowni pierwsze w Szczecinie targi akcesoriów dla zwierząt. „Pupilove” to pomysł dość odważny, ale wierzymy, że na takie inicjatywy również jest zapotrzebowanie. Będzie to okazja do zakupu akcesoriów dla psów, kotów, futrzaków, ale i okazja do zgłębienia wiedzy na temat naszych pupili – zdradza Kamila Walerysiak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Wiosną odbędą się także kolejne edycje takich wydarzeń jak poświęcona pamięci pisarki Moniki Szwai „Szwajowa niedziela” czy artystyczna odsłona „Dni Skandynawskich 2019”. – W czerwcu planujemy niezwykłą wystawę. Do współpracy trzeci raz zaprosiliśmy naszego przyjaciela Andrzeja Łazowskiego – dodaje Kamila Walerysiak.

 

Więcej spektakli i wydarzeń społecznych

Projekt „Scena Stara Rzeźnia” zainaugurowany w styczniu okazał się gigantycznym sukcesem. Spektakl „Wszystko o mężczyznach” współorganizowany przez Fundacje West & Art podczas każdego swojego wystawienia na Łasztowni gromadził pełną salę widzów. W marcu będzie okazja by zobaczyć doskonały tercet szczecińskich aktorów w trzech terminach: 15, 16 i 29 marca. Obecny na konferencji prasowej Piotr Ochman z Fundacji zapewnił, że jeszcze w tym sezonie na scenie Starej Rzeźni pojawi się kolejny projekt teatralny. Możemy zdradzić, że to nie koniec inicjatyw tego typu. W planach są także wystawy oraz wydarzenia charytatywne i społeczne organizowane przez Stowarzyszenie Progressum.

Niezmiennie, raz w miesiącu odbywać się będą także spotkania z prof. Jackiem Rudnickim oraz coach Małgorzatą Krawczak. – Wydarzeń będzie jeszcze więcej. Serdecznie zapraszamy by odwiedzać nas jak najczęściej – mówi Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

Pozostaw komentarz