SONBIRD, nadzieja melodyjnego rocka – w kwietniu w Starej Rzeźni.

Ich debiutancka płyta zadebiutowała w pierwszej #30 na liście najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. Ich utwory mają setki tysięcy wyświetleń na YouTube, a na koncerty przychodzą tłumy wielbicieli. Są młodzi, ambitni i zaskakują dojrzałością swoich utworów. Zespół Sonbird – podopieczni wytwórni Jazzboy Records w kwietniu odwiedzą Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne.

Zespół Sonbird tworzy czwórka przyjaciół z Żywca, którzy mimo młodego wieku, trafnie opowiadają o emocjach i przekładają je na muzykę. Ich dotychczasowy dorobek sprowadza się do szybko zapracowanej opinii świetnego zespołu koncertowego. Debiutancka płyta, właśnie ujrzała światło dzienne i jest bardzo pozytywnie oceniana przez słuchaczy i krytyków. Cała tajemnica tej młodej, ale niezwykle perspektywicznej kapeli polega na zgrabnych, indierockowych piosenkach, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem. Ich single „Ląd” oraz „Głodny” trafiły na główne playlisty lokalnych i ogólnopolskich rozgłośni radiowych, zbierając przy tym masę pozytywnych komentarzy. Album „Głodny” ukazał się 22 lutego i zadebiutował na #29 miejscu najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. Płyta to muzyczny zapis dotychczasowej drogi zespołu, która mimo tego, że jest krótka, jest także pełna sukcesów. To album do którego chce się wracać, Sonbird mają przed sobą perspektywę bycia młodym zespołem, ale który trafi nie tylko do młodych odbiorców. Będzie okazja przekonać się o tym na koncercie zespołu w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już 13 kwietnia.

Zespół wystąpił na największych festiwalach minionego roku czyli: OFF Festival, Kraków Live Festival, Hej Fest, Rock In Summer Festival, Męskie Granie i udanej jesiennej trasie koncertowej. Wiele wskazuje na to, że zarówno wiosna jak i lato będzie należeć do tego zespołu. Zapraszamy na koncert, którego dodatkową gwiazdą będzie zespół – VHS.

Pozostaw komentarz