Nowa restauracja na bulwarach. Ma być ekskluzywnie

Ekskluzywna restauracja z miejscem na koncerty i wystawy – poznaliśmy zwycięzcę konkursu na dzierżawę gruntów pod pawilon handlowo-gastronomiczny na Bulwarze Gdyńskim.

Jeszcze w tym sezonie na Bulwarze Gdyńskim pojawi się nowa restauracja, w której będzie można zjeść dobrą rybę, napić się aromatycznej kawy w towarzystwie domowych wypieków czy przyjść na wystawę lub koncert. Komisja konkursowa wybrała przyszłego dzierżawcę gruntów pod pawilon handlowo-gastronomiczny.

Do konkursu zgłosiło się pięcioro przedsiębiorców:

• Incert Beata Wagner, Szczecin
• Norbert Dąbek Centrum Gastronomiczno-Rozrywkowe CLIF, Dziwnów
• Szczecińskie Centrum Tenisowe JAKO Sp. z o.o., Szczecin
• „Bracia Balowscy” T.R. Balowcy S.C, Mierzyn
• DPS Sp. z o.o. Sp. K., Szczecin

Najkorzystniejszą ofertę zdaniem komisji konkursowej zaproponował Norbert Dąbek Centrum Gastronomiczno-Rozrywkowe CLIF. Nowy pawilon będzie nawiązywał wyglądem do istniejących już na bulwarze obiektów. Będą to dwie przeszklone bryły połączone ze sobą zadaszonym ogródkiem (patiem), w których będą funkcjonować restauracja oraz kawiarnia.

W swojej argumentacji przedsiębiorca zapewnia, że nowy pawilon będzie miejscem podnoszącym prestiż miasta, a prowadzona w nim działalność będzie nawiązywać do położenia obiektu.

– Restauracja ma opierać się na kuchni morskiej, a kawiarnia na domowych wypiekach – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. – Obiekt zostanie przystosowany również do organizowania w nim wydarzeń kulturalnych m.in. koncertów, wystaw czy spotkań z ciekawymi ludźmi.

Przedsiębiorcy planują także organizowanie wieczorów kulinarnych.

 

MATERIAŁY – ŻEGLUGA SZCZECIŃSKA

Pozostaw komentarz