Wystawa na ponad 60 obrazów – wernisaż już 9 lutego

Już trzeci raz zapraszamy mieszkańców Szczecina na wystawę prac Romualda Górczewskiego. Tym razem do zobaczenia będzie ponad 60 prac artysty, co oznacza, że mamy do czynienia z jedną z największych wystaw w historii Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wstęp na wernisaż jest otwarty, zapraszamy wszystkich 9 lutego o godzinie 18.00. Obrazy będą do zobaczenia na Łasztowni do pierwszych dni marca.

To już trzecia wystawa  Romualda Górczewskiego w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Tak jak poprzednie, bardzo obszerna. Artysta zaprezentuje 60 obrazów, do tej pory jeszcze publicznie nie pokazywanych. Będą to akwarele, prace najnowsze, ale też i nieco starsze. Oczywiście mocno abstrakcyjne, głęboko przesiąknięte duchowością twórcy, zachęcające do osobistego odbioru, interpretacji i skojarzeń. – Trzecia moja wystawa w CKE Stara Rzeźnia to w jakimś sensie kontynuacja poprzednich wystaw: ten sam autor, to samo życie, ale obrazy – inne. Nie to, że gwałtownie zmieniam moje traktowanie malarstwa, ale inne, bo z założenia jest to twórczość bardzo różnorodna: obrazy odmienne kolorystycznie, kompozycyjnie, tematycznie, odmienne w nastroju. Twórczość emocjonalna i sugestywna, prace (choć to w akwareli nietypowe) szorstkie, chropawe, niedbałe, ale mocne i wyraziste w przekazie. Staram się ideę dzieła wyrazić wprost, trafnie i bez zbędnych ozdobników – wyjaśnia Romuald Górczewski.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 lutego o godzinie 18.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Prace artysty dostępne będą w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia do 2 marca.

Pozostaw komentarz