Henry No Hurry – polski Passenger w Starej Rzeźni?

Zaledwie kilka lat temu światową scenę muzyczną podbił artysta kryjący się pod pseudonimem Passenger. Chłopak z gitarą, grający melodyjne utwory, trochę z pogranicza country, trochę bluesa, trochę folku. W Polsce takich artystów nie ma zbyt wielu. A może po prostu nie istnieją oni w szeroko rozumianej przestrzeni  komercyjnej?  Już 22 lutego w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia wystąpi Henry No Hurry – solowy „podróżniczo-muzyczny” projekt Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego, którego twórczość przypomina złote czasy amerykańskiego country, gdzie to właśnie gitara akustyczna odgrywała najistotniejszą rolę w tworzeniu niepowtarzalnego klimatu.

Henry No Hurry to jednoosobowy projekt Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego (wokalisty Letters From Silence, Henry David’s GUN), o którym on sam mówi tak: Jeden samochód, kilka instrumentów. Bez pośpiechu, bez oczekiwań. Sam ze sobą i swoimi „dziwactwami”. Raz Henry a raz Harry. Dr Jekyll i Mr Hyde. Co usłyszymy podczas koncertu w Starej Rzeźni?  – Melodie z pogranicza gatunków singer-songwriter oraz indie-folk. Zarówno te znane z twórczości Letters From Silence czy Henry David’s GUN, jak również utwory autorskie oraz własne interpretacje kompozycji innych artystów. Projekt na poły muzyczny, na poły podróżniczy i po trosze pisarski. Obwoźny zakład koncertowy odwiedzający z założenia miejsca małe, kameralne – odpowiada artysta.

Podczas koncertu promować będzie swój najnowszy album. Recenzetka portalu All About Music, Marta Mrowiec opisywała go następująco: – Niespieszność słychać w tych utworach. Tutaj wszystko jest na swoim miejscu, jest pewien rodzaju spokój i melancholia. Są gitarowe dźwięki i brudny, garażowy wokal. Jest trochę indie-folku i alternatywnych dźwięków. Mieszanka, która zaskakuje, ale która sprawia, że przyjemnie się jej słucha. Wspomniane trzy utwory to The Road, No One of Your Name i The Axis of the World. W pierwszym z nich na pierwszy plan wysuwa się wokal. Wyrazisty i charyzmatyczny, który świetnie komponuje się z gitarą – czytamy.

Czujecie się zachęceni? Warto ten koncert usłyszeć osobiście w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. 22 lutego o godzinie 19.00. Bilety są jeszcze dostępne na portalu Bilety FM oraz w Kubryku Literackim.

Pozostaw komentarz