Pokaż nam swój Wodny Szczecin!

… a następnie znajdź swoją fotografię na wystawie oraz w albumie, który będzie mieć premierę w październiku. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Grupa CSL oraz Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne kolejny raz przygotowują album, którego premiera będzie mieć miejsce jesienią. Tym razem pokażemy Szczecin od strony wody. Poza zdjęciami profesjonalnych fotografów, w tej publikacji znajdą się zdjęcia stworzone przez mieszkańców miasta i turystów. – Zależy nam na tym, by album był dziełem otwartym. Mieszkańcy Szczecina i turyści uwielbiają fotografować nasze miasto, gdy pływają kajakami, odwiedzają Łasztownię czy po prostu spacerują nad wodą. Podzielcie się z nami zdjęciami, a kilkanaście z nich zostanie umieszczonych w naszym corocznym albumie – zachęca Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni.

To już kolejny raz gdy Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia wspólnie ze Szczecińskim Towarzystwem Fotograficznym i partnerami szykuje ekskluzywny album promujący nasze miasto. W tym roku będziemy pokazywać uroki Szczecina od strony wody. Fotografowie mają setki zdjęć, które idealnie nadają się na wystawę i do albumu, ale postanowiliśmy w tym roku zaangażować do tworzenia albumu także mieszkańców miasta. Do 9 sierpnia na adres konkurs@stf.pl można przesyłać zdjęcia, które przedstawiają „Wodny Szczecin”. Najlepsze prace zostaną zakwalifikowane do selekcji, która ostatecznie zdecyduje o publikacji w albumie oraz na wystawie promującej wydawnictwo.

– Wydaliśmy już kilka albumów. Prezentowały one Starą Rzeźnię, podsumowywały regaty The Tall Ship Races, które odbywały się w Szczecinie. Pokazywaliśmy urok szczecińskich kamienic czy bogactwo miejskiej zieleni. Teraz czas na zaprezentowanie miasta od strony wody i jestem pewna, że album Wodny Szczecin będzie pięknym wydawnictwem, który na pewno będzie promować nasze miasto i jego niezwykły urok. Zapraszamy mieszkańców miasta do wysyłania swoich zdjęć, najlepsze z nich znajdą się w albumie, który planujemy wydać w październiku – mówi Prezes Laura Hołowacz.

– Selekcja fotografii to praca bardzo czasochłonna, bo mamy niezwykle zdolnych fotografów w Szczecinie. W tym roku rzucamy sobie dodatkowe wyzwanie prosząc mieszkańców miasta o zdjęcia. Co może się na nich znaleźć? Rzeka, zieleń dookoła rzeki, a może Odra od strony miasta czy dzikie Międzyodrze. Tutaj inspiracji i pomysłów może być całe mnóstwo – dodaje Prezes Laura Hołowacz.

Na prace czekamy do 9 sierpnia. Prosimy je wysyłać na adres konkurs@stf.pl

Pozostaw komentarz