Dźwigi zaświecą najpiękniej! Przed nami kolejny festiwal ILUMINACJE SZCZECIN

Iluminacje Szczecin to wydarzenie, które postawi miasto w zupełnie innym świetle. Już 14 sierpnia zapraszamy chętnych na wieczorny spacer śladami oświetlonych obiektów. Wycieczki można odbyć indywidualnie lub zapisać się na spacer z przewodnikiem. Doświadczona kadra naświetli historię architektonicznych perełek oraz zaprowadzi w miejsca, gdzie powstaną dodatkowe aranżacje nawiązujące do natury.

Przewodnicy wyruszą w dwóch turach. Pierwszą o godz. 21.00 poprowadzi Joanna Olszowska, a drugą o godz. 22.00 Tomasz Wieczorek. Oba spacery rozpoczną się na Placu Solidarności, a ich uczestnicy przejdą do głównych punktów wydarzenia. Wycieczki zakończą się przy dźwigozaurach. Czas trwania każdej z nich to nieco ponad dwie godziny.

– W każdym ze spacerów może wziąć dział maksymalnie 30 osób – informuje Małgorzata Miszczuk, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. – Bilety w cenie 15 złotych można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej na placu Żołnierza Polskiego 20.

Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu będzie przyroda. W kilku punktach miasta pojawią się świetlne ekspozycje nawiązujące do natury. Na trasie świetlnego szlaku znajdzie się chociażby dziedziniec Muzeum Narodowego, plac Orła Białego, Aleja Kwiatowa czy Wyspa Grodzka, gdzie o godz. 21.00 odbędzie się koncert Michała Martyniuka feat. YaniKa. Jest on jednym z najbardziej obiecujących polskich pianistów i kompozytorów jazzowych.

W strefie żeglarskiej, po zakończeniu festiwalu, odbędzie się też After Party w ramach cyklu Elektroniczny Szczecin. Obok utalentowanych DJ-ów związanych z lokalną sceną klubową, nie zabraknie również gościa specjalnego! W tej roli wystąpi nasz „towar” eksportowy – duet CATZ’N DOGZ.

– O pełnych godzinach odbywać się będą specjalne pokazy świetlne na Szczecińskich Dźwigozaurach – mówi Małgorzata Miszczuk. – Uczestnicy nocnego spaceru będą mogli też m.in. zagrać w retro gry na deskach szczecińskiej mariny.

W indywidualnych spacerach pomoże specjalna mapka z opisem i lokalizacją podświetlonych miejsc oraz rozmieszczeniem dodatkowych atrakcji. Można ją pobrać pod adresem https://bit.ly/ILUMINACJE  Wersja papierowa znajduje się też w Centrum Informacji Turystycznej.

Wszystkie atrakcje odbywać się będą między godziną 21.00 a 01.00

 

MATERIAŁY: ŻEGLUGA SZCZECIŃSKA

Pozostaw komentarz