Najpierw Stara Rzeźnia, potem The Voice Senior! Andrzej Szpak naszym gościem!

Jest jedną z muzycznych legend szczecińskiej estrady – występował w znanych big-beatowych kapelach, a z repertuarem Czesława Niemena objechał całą Polskę. Kto inny zna lepiej „Muzyczny Alfabet Szczecina”? Nikt! Andrzej Szpak będzie gościem cyklu „Kubryk Literacki ONLINE” w Starej Rzeźni już w najbliższą środę 12 sierpnia o godzinie 18:00. Przed nami rozmowa z artystą, prezentacja filmów o jego twórczości oraz legendarnych występów oraz na finał krótki koncert. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Będzie można go oglądać także na facebookowym profilu Starej Rzeźni. Gorąco zapraszamy!

Szczecin lat 60 to prawdziwa, artystyczna perełka

Wydarzenie z cyklu: „Kubryk Literacki ONLINE” tym razem będzie literacko-muzyczne.  „Muzyczny Szczecin lat 60.” Andrzeja Szpaka to 500-stronnicowa podróż po muzycznej przestrzeni Szczecina lat 60. i kolejnych: – Szczecin tamtych lat zapisał się złotymi zgłoskami w polskiej muzyce. Był miastem rozśpiewanym, w którym występowało wielu znakomitych i znanych w Polsce piosenkarzy i zespołów. Szczecin lat 60. to także szereg wspaniałych imprez muzycznych, które ściągały muzyków z całego kraju – wyjaśnia ideę powstania książki autor. – Od tego czasu minęło 50 lat. Wiele wydarzeń poszło w zapomnienie. Moja książka ma na celu przedstawić czytelnikom działające w tych latach instytucje muzyczne, przypomnieć szczecińskie orkiestry rozrywkowe, piosenkarzy, zespoły wokalne, programy radiowe i telewizyjne, jak też przybliżyć klimat tych wspaniałych lat, a wiele faktów i wydarzeń ocalić od zapomnienia – dodaje Andrzej Szpak.

Artysta to prawdziwa legenda szczecińskiej estrady. Od 2011 r. Andrzej Szpak organizuje cyklicznie koncerty prezentujące twórczość Niemena. Rok temu założył Stowarzyszenie Pamięci Czesława Niemena w Szczecinie. Koncerty poświęcone pamięci Niemena były prawdziwym przebojem Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wiele z nich wyprzedało się do ostatniego miejsca.

 

Najpierw Stara Rzeźnia, potem The Voice Senior. Wiemy, co zaśpiewa Andrzej Szpak!

Rok 2020 to dla szczecińskiego artysty czas wielkich wyzwań. Goście Starej Rzeźni spotkają się z Andrzejem Szpakiem w środę, a już w piątek ruszy on do Warszawy, by wziąć udział w przesłuchaniach w ciemno do nowej edycji bijącego rekordy popularności show „The Voice Senior”. Poprzednią edycję programu oglądało ponad 3 miliony widzów: – Traktuje ten program jako miłą przygodę, ale jak będzie z tego coś więcej to super. Kocham koncertować i na taki efekt liczę – mówi Andrzej Szpak. – Podczas przesłuchań wykonam utwór „Pretty woman” – dodaje artysta ze Szczecina.

 

Andrzej Szpak w Starej Rzeźni – środa, 12 sierpnia, godzina 18:00. Prezentacja i koncert. Wstęp wolny!

Pozostaw komentarz