Mistrz akordeonu w Starej Rzeźni. Zabelov wraca do Starej Rzeźni

Zapraszamy serdecznie na niepowtarzany koncert wspaniałego muzyka! Na scenie Starej Rzeźni zaprezentuje się mistrz akordeonu Yegor Zabelov, który w swoich utworach łączy piękno klasycznego akordeonu z rockowymi aranżacjami. Muzyk koncertuje w całej Europie jako solista, ale także w większych projektach muzycznych. Już 26 stycznia okazja by podziwiać jego muzyczny kunszt w Starej Rzeźni.  Będzie to drugi koncert artysty na Łasztowni, ten sprzed roku spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem mieszkańców Szczecina.

Yegor Zabelov to jeden z najbardziej oryginalnych akordeonistów we współczesnej muzyce białoruskiej. Jego muzykę można scharakteryzować jako eksperymentalne połączenie akordeonowego rocka, awangardowego jazzu i neoklasyki. Kompozytor i autor muzyki do wielu spektakli i filmów. Był częścią zespołu „Srebrne Wesele” i „Nagual”, założył zespół „Gurzuf” z którym zagrał w superfinale festiwalu „Global Battle of the Bands” w Londynie (2007). Otrzymał honorową nagrodę w dziedzinie sztuki współczesnej (Sankt Petersburg, 2010), zagrał ponad 400 koncertów w całej Europie. Na polskiej scenie współpracował z legendą sceny niezależnej Włodkiem Kiniorem Kiniorskim. Stworzył muzykę do legendarnego, niemego filmu „Golem” na zamówienie festiwalu 25 Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku.    Drugą kooperacją jest wyjątkowy projekt Big Lao Che Band (Lao Che i artyści z Białorusi), wymyślony i wyprodukowany specjalnie na Inne Brzmienia Art’n’Music Festival. Ostatnio zaś pracował dla Teatru Dramatycznego w Białymstoku przy realizacji spektaklu „Sońka” Ignacego Karpowicza.

Koncert Yegora Zabelova odbędzie się 26 stycznia w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia o godzinie 19.00. Bilety kosztować będą 20 lub 25 złotych.

 

Pozostaw komentarz