CSL Inspire rusza na podbój rynku. Są pierwsi zainteresowani

Rok 2018 firma CSL Internationale Spedition zamyka z dużą ilością sukcesów na koncie. Jednym z nich jest uruchomienie spółki CSL Inspire. Firma zajmuje się tworzeniem  systemów informatycznych skrojonych na potrzeby klientów. Co cieszy, oferta firmy spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem rynkowym, o czym świadczy fakt, że wpływa coraz większa liczba zapytań ofertowych. Zgodnie z przewidywaniami, tego typu rozwiązania informatyczne interesują branże logistyczną i transportową, ale nie tylko. Jakie są plany CSL Inspire na najbliższe miesiące? Poznajcie szczegóły!

Pierwszym, wzorcowym zleceniem CSL Inspire będzie zupełnie nowy system informatyczny przygotowany dla CSL Internationale Spedition. To poważne zadanie, bo jak wiadomo nasza firma łączy w sobie zarówno agencję celną, jak i dział spedycji morskiej i lądowej. System informatyczny musi być opracowany z uwzględnieniem specyfiki pracy firmy: – Jest się czym chwalić, ten system powstawał od podstaw. To nie jest kopia czy bazowanie na innych projektach, jest skrojony na faktyczne potrzeby firmy CSL. Zastosowaliśmy nowe technologie i nowe rozwiązania informatyczne. Zadaniem systemu jest wspierać pracę firmy, tak aby nasz klient osiągał przewagę konkurencyjną wraz ze wzrostem wartości firmy – mówi Monika Targowska, Prezes Zarządu Spółki CSL Inspire. – Najważniejszą walutą współczesnego świata nie są dolary czy euro, a dane, które umiejętnie przetworzone zamienią się na wiedzę, . O tym wiedzą największe firmy na świecie. Informacja w firmie zapewnia bezpieczeństwo, ten program jest tak stworzony, że jest ono na najwyższym poziomie. Wiedzę należy wykorzystywać tak by działać szybciej i sprawnie. To jest system działający nie tylko wewnątrz firmy CSL Internationale Spedition, ale będzie on łączony z systemami zewnętrznymi np. armatorów czy firm frachtowych lub transportowych. On będzie zbierać informacje, przetwarzać je, pomoże to usprawnić naszą działalność. Procesy dotychczas wykonywane ręcznie, będą wykonywane automatycznie dzięki nowemu rozwiązaniu – dodaje Przemysław Hołowacz, Członek Zarządu CSL Inspire.

Prezes spółki Monika Targowska przyznaje, że w dużej mierze sukces projektu zależy od zdobycia informacji od klienta i odpowiedniego sprofilowania jego potrzeb. Takie „wydobycie informacyjnej esencji” pozwala na stworzenie systemu, który w horyzontalny sposób spełnia oczekiwania klientów i pomaga mu usprawnić działalność przedsiębiorstwa: – Skracamy czas „papierkowy” i przechodzimy na automatyzacje. Dla pracownika naszej firmy to jest cenny czas, który pozwala np. na lepsze utrzymywanie relacji z klientami czy realizację innych obowiązków – dodaje Pani Prezes.

Firmom informatycznym zwykle najłatwiej jest zaproponować całkowitą wymianę systemu czy oprogramowania. Z taka filozofią działania nie zgadza się CSL Inspire, które swoją pracę z danym przedsiębiorstwem zaczyna od inwentaryzacji tego, co dane przedsiębiorstwo już posiada. Pozwala to efektywniej wykorzystać zastany potencjał: – Istnieją systemy, które funkcjonują i są wartością. Nasz pomysł to budowanie ekosystemów informatycznych czyli dopełniamy to, co dzieje się w firmach, uzupełniamy pewne braki, ale i sugerujemy wymianę informacji z systemami zewnętrznymi. Te ekosystemy zaczynają funkcjonować, a nasi klienci zauważają, że jest to bardzo dobry kierunek, dzięki temu udaje się jeszcze skuteczniej automatyzować pracę. Stosujemy także nowe technologie, ogromne firmy informatyczne są obecnie w defensywnie, bo często w mniejszej firmie można rozwinąć technologię, która będzie bardziej innowacyjna. Tak powstał np. Netflix czy Spotify – dodaje Przemysław Targowski, główny architekt  firmy CSL Inspire.

Najbliższe miesiące to będzie czas intensywnych rozmów z potencjalnymi klientami, a zainteresowanie jest większe niż się spodziewano. Zgodnie z przewidywaniami istnieje na rynku pewna luka, którą CSL Inspire będzie starannie wykorzystywać, zaskakują jednak branże, które są zainteresowane przygotowaniem dla nich indywidualnych systemów informatycznych: – Już za nami pierwsze rozmowy i wstępne rozmowy. Zainteresowane są firmy z branży budowlanej, z branży morskiej, ale i w niedalekiej przyszłości prowadzone będą rozmowy z kancelarią prawną, co odbiega trochę od pierwotnych założeń, że naszym głównym klientem będzie branża TSL – dodaje Monika Targowska, Prezes Spółki CSL Inspire.

Pozostaw komentarz