Spotkania ONLINE – zaczynamy już w środę. Pierwszym gościem będzie – Monika Szymanik

W środę spotykać się będziemy w Starej Rzeźni online. Nowy cykl „Spotkania pod Kubrykiem” odbywać się będą w środy o 18:30 i gościć będziemy szczecińskich autorów, poetów i pisarzy. Pierwsza będzie Monika Szymanik, autorka bestsellerowego albumu „Kamienica w lesie” – zapraszamy, rozmowa Michała Kaczmarka będzie do zobaczenia na żywo na facebookowym profilu Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia

Wydarzenie z cyklu: „Kubryk Literacki” ze Starej Rzeźni zaprasza na spotkanie autorskie transmitowane na żywo. Połączymy się za pośrednictwem internetu, żeby poznać bliżej Panią Monikę Szymanik i jej publikację pod tytułem „Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki”.

Klika słów od Pani Moniki:

Nazywam się Monika Szymanik i w grudniu 2019 wydałam samodzielnie książkę „Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki” głównie na podstawie materiałów zdjęciowych zamieszczonych podczas mojej rocznej aktywności w mediach społecznościowych, głównie na instagramie. Na moim profilu @kamienica_w_lesie pokazuję przedwojenne pozostałości w dzisiejszym Szczecinie, głównie kamienice. Wszystkie zdjęcia wykonałam telefonem komórkowym w Szczecinie w 2019 roku. Książka spotkała się z nadzwyczaj ciepłym przyjęciem i jej nakład został po 4 miesięcach wyczerpany. 1 kwietnia ukazał się dodruk i wersja niemiecka książki, której współfinansowanie zaproponowało Miasto Szczecin i Szczecińska Energetyka Cieplna. W międzyczasie zaczęłam wraz z mężem Konradem, który jest wydawcą mojej książki przywracać do życia stareńki sklep na Pocztowej 19 w którym chciałabym być dostępna z książką.

Ze względu na epidemię koronawirusa sprzedaż książki podczas spotkań autorskich została uniemożliwiona, a internetowa mocno zredukowana. Dlatego powstał projekt zbiórki umożliwiający dopisanie do tego miejsca naszej historii miasta.
https://zrzutka.pl/8pcsht

W książce pokazuję Szczecin moimi oczami i sercem z perspektywy mieszkanki. Oprócz pokazania stareńkiego Szczecina jest dla mnie wyjątkowo ważne wzmacnianie lokalnej tożsamości. Dlatego liczne spotkania z książką odbywały się w kamienicznych wnętrzach niedostępnych na codzień. Spotkanie poprowadzi Rzecznik Prasowy Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – Michał Kaczmarek.

Pozostaw komentarz