W najbliższą sobotę zaczynamy sezon żeglarski na Łasztowni!

Muzyczne Rozpoczęcie Sezonu Żeglarskiego to wiosenna tradycja Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Co roku zapraszamy Państwa na spotkanie w Starej Rzeźni, koncert znanego zespołu szantowego oraz wypłynięcie na wodę żaglówek. – Nasze rozpoczęcie zwykle odbywa się tydzień po oficjalnej inauguracji sezonu żeglarskiego w Szczecinie. Nie pozwoliliśmy na to by pandemia koronawirusa pokrzyżowała nasze plany – mówi Agnieszka Górska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.  – Tydzień temu w Centrum Żeglarskim flaga zawisła na maszcie, a w najbliższą sobotę startujemy my. Będzie to inna zabawa niż w ubiegłych latach. Zaplanowaliśmy debatę o temacie marynistyczno-turystyczno-górskiej, a następnie koncert – dodaje Agnieszka Górska.

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia od samego początku istnienia promuje kulturę marynistyczną, a żeglarze, marynarze i ludzie morza znajdują u nas swoje miejsce. – To będzie kolejne Muzyczne Rozpoczęcie Sezonu Żeglarskiego, chociaż to będzie wyjątkowe, bo nie zaprosimy wszystkich na koncert do Starej Rzeźni, a następnie na bulwary by podziwiać wypływające żaglówki, a zaprosimy mieszkańców Szczecina przed komputery. Nasze spotkanie będzie mieć w dużej mierze formułę online, chociaż mam nadzieje, że koronawirus zacznie ustępować i nie jeden raz w tym sezonie spotkamy się na łódkach, na żaglówkach i motorówkach, korzystając z tego jak piękny jest Szczecin widziany od strony wody – mówi Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL i inicjatorka powstania Starej Rzeźni. – Jesteśmy zachwyceni jak Szczecin w ostatnich latach wykorzystuje swoje naturalne położenie. Każdy kolejny sezon zachwyca nas coraz bardziej i chyba nie tylko nas, bo przecież zapełnienie mariny na Wyspie Grodzkiej jest prawie stuprocentowe i w dużej mierze to turyści spoza Szczecina – dodaje Laura Hołowacz.

Czy zaskoczymy mieszkańców miasta i widzów przed komputerami podczas tegorocznej edycji Muzycznego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego? – Zaczniemy o poranku od wykładu Marzeny Białowolskiej z Fundacji Dzikich Zwierząt. Wykład dotyczyć będzie ptactwa wodnego, które możemy spotkać nad Odrą – zapowiada Agnieszka Górska, kierownik Starej Rzeźni. – Właściwa część naszego wydarzenia zacznie się wieczorem. Turystyczna debata „A morze góry?” to będzie humorystyczne starcie miłośników spędzania wolnego czasu w górach i nad morzem. Porozmawiamy trochę o pasjach, o przygodach, o tym, że wszyscy potrzebujemy odpoczynku, bo koronawirus już nas mocno zmęczył. Debatę poprowadzi redaktor Michał Kaczmarek, a uczestnikami będą członkowie Szczecińskiego Klubu Wysokogórskiego, żeglarze czy członkowie zrzeszeń turystycznych – dodaje Agnieszka Górska. Skończymy koncertem zespołu The Nierobbers na żywo z ich domu.

Wydarzenia transmitowane będą na żywo na facebookowym profilu Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

Plan wydarzenia:
11:00 – „Ptactwo wodne – rodzaje i zwyczaje” – wykład dla dzieci i młodzieży – „Fundacja Dzikich Zwierząt Marzena Białowolska”
19:00 – debata „A MORZE GÓRY”
20:00 – koncert zespołu The Nierobbers

Pozostaw komentarz