Zaprojektuj plakat inspirowany twórczością Moniki Szwai. Nagrody czekają!

Jeżeli nic nie stanie nam na przeszkodzie już późną wiosną zaprosimy mieszkańców Szczecina na kolejną odsłonę „Szwajowej niedzieli” – wydarzenie honorujące jedną z najwybitniejszych i najbardziej ukochanych przez mieszkańców miasta pisarek, czyli Monikę Szwaję. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia co roku zaprasza na wspomnienia, koncerty i prezentacje literackie i filmowe związane z ambasadorką Szczecina, która opuściła nas w 2015 roku. Tym razem zaproponujemy szereg nowych inicjatyw związanych ze Szwajową Niedzielą, a jedną z nich jest konkurs na plakat inspirowany twórczością Moniki Szwai. Na zgłoszenia czekamy do 4 maja 2020!

Fundacja Moja Łasztownia wraz z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia wzorem lat poprzednich postanowiła zorganizować „Szwajową niedzielę”. – Jest to święto przez, które chcemy podtrzymywać pamięć o znakomitej polskiej pisarce i dziennikarce telewizyjnej Monice Szwai. Była to kobieta, która całą swoją siłą i pasję wkładała w propagowanie kultury i miasta Szczecin. Monika Szwaja była autorką 15 książek, a także felietonistką oraz autorką tekstów piosenek. Jej wielką pasją było żeglarstwo. Przez lata pracowała w telewizji. Otrzymała tytuł Honorowego Ambasadora Szczecina. Wspomnienie Moniki co roku bardzo mnie wzrusza. Organizujemy wystawę, czytamy książki Moniki, zawsze jest koncert artystów, którzy byli Monice bardzo bliscy. Mam nadzieje, że pandemia koronawirusa nas nie zatrzyma i już na przełomie maja i czerwca spotkamy się w Starej Rzeźni na kolejnej „Szwajowej Niedzieli” – mówi Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni.

– Chcemy aby tak znakomita postać jaką była Monika Szwaja rokrocznie miała na Łasztowni swój dzień. W Kubryku Literackim możemy nabyć literaturę Pani Moniki, a na tegoroczną Szwajową Niedzielę szykujemy mnóstwo nowych inicjatyw, o których niebawem powiemy. W ramach wydarzenia postanowiliśmy zorganizować konkurs plakatowy inspirowany Panią Moniką, jej pasjami i twórczością – mówi Agnieszka Górska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Konkurs zwieńczy wystawa konkursowych prac, a zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Starą Rzeźnię. Na zgłoszenia czekamy do 4 maja!

 

Regulamin: https://drive.google.com/open?id=18njbvlyXmaAGDwnxl-m8-eZLnHJoV-hf

Formularz zgłoszeniowy „doc”:https://drive.google.com/open?id=1jkwG2IgzV-QdvjoBYe9n_6TgBMhFq49K

Formularz zgłoszeniowy „PDF”: https://drive.google.com/open?id=1U3p08t4pyZQjwyX4eo0b-BM3fiyv1anu

Pozostaw komentarz