Co zostaje, a co jest odwołane lub przeniesione? Wiosenne zmiany w harmonogramie Starej Rzeźni!

Panująca na całym świecie pandemia koronawirusa doprowadziła do tysięcy odwołanych wydarzeń kulturalnych. Praca dziesiątek osób dbających o kulturalny repertuar szczecińskich instytucji albo poszła na marne albo musi zostać zawieszona na czas nieokreślony. Niestety jesteśmy zmuszeni poinformować Państwa o kolejnych odwołanych wydarzeniach w Starej Rzeźni. Pracujemy nad tym by repertuar jesienny był bogaty w koncerty, wystawy, prezentacje i spektakle! –  Mamy nadzieję, że już za nami tęsknicie, bo my bardzo. Przenieśliśmy część koncertów, część została odwołana. Nad niektórymi pomysłami pracujemy i mamy nadzieje, że zaprezentujemy je szybciej niż później – mówi Agnieszka Górska, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

KWIECIEŃ 2020

Niestety jesteśmy zmuszeni do odwołania lub przełożenia części wydarzeń zaplanowanych na kwiecień 2020 w Starej Rzeźni. – Niestety w kwietniu nie odbędą się spektakle zaplanowane przez Fundację Kultury West & Art., nie spotkamy się także z prof. Jackiem Rudnickim. Nie odbędzie się także koncert zespołu jazzowego Philippe Lemm Trio. Koncert miał odbyć się 24 kwietnia i zaprosiliśmy do Szczecina międzynarodowych muzyków. Jak się okazało menadżerka zespołu również przeszła walkę z COVID-19 – mówi Agnieszka Górska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Trzy wyprzedane przedstawienia programu stand-upowego Grzegorza Dolniaka zostają przesunięte odpowiednio na 4, 5 i 6 czerwca. Bilety zachowują ważność.

 MAJ 2020

Planowe wydarzenia, które znajdują się w repertuarze Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia na ten moment nie zostały anulowane. Z przykrością musimy poinformować, że nie odbędzie się koncert największej gwiazdy sezonu wiosennego, czyli Natalii Nykiel. Poza tym wydarzeniem mamy nadzieje, że inne projekty doczekają się realizacji.

– O wszystkim, co zaplanowaliśmy na maj mówimy jeszcze z dużą niepewnością, bo tego wymaga sytuacja. Chcielibyśmy jednak żeby wiosną Łasztownia i Stara Rzeźnia tętniły życiem. 22 maja odbędzie się przeniesiony z maja spektakl „Wniebowzięte. Komedia lotnicza”, a na 24 maja zaplanowany jest koncert Jarka Wista z projektem „Dolce VitaM”. Pod koniec maja planujemy świętować. Stara Rzeźnia urodziny ma w marcu, ale w marcu nie było jak hucznie śpiewać naszej instytucji „sto lat!” może więc będzie okazja w maju. Mamy taką nadzieje! – mówi Agnieszka Górska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

WYDARZENIA PLANOWANE

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia nieprzerwanie pracuje nad kontynuacją swoich cyklicznych wydarzeń, czyli „Muzyczne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego” oraz „Szwajowa niedziela” o szczegółach będziemy informować wkrótce.

Pozostaw komentarz