Kontynuacje i premiery. Fundacja West & Art zaprasza na swoje przedstawienia

Podczas prezentacji wiosennej ramówki Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia ogłosiliśmy kontynuacje współpracy pomiędzy naszą instytucją, a Fundacją Kultury West & Art. Na Łasztowni nie zabraknie więc znanych i lubianych spektakli, ale i nowości, które trafią na naszą scenę już w kwietniu. O szczegółach podczas konferencji prasowej mówił Piotr Ochman.

Spektakl „Wszystko o mężczyznach” w styczniu powrócił do Starej Rzeźni i znów okazał się wielkim sukcesem. Dotychczasowe przedstawienia gromadziły komplet publiczności, niektórzy przychodzili na sztukę nawet kilkukrotnie. Wszystkich fanów możemy uspokoić – „Mężczyźni” powrócą na Łasztownię wiosną. To jednak nie wszystkie propozycje, które przygotowała Fundacja Kultury West & Art.

– Zapraszamy także na „Pół na pół”, tragifarsę, która się rozkręca jeżeli chodzi o zainteresowanie publiczności. Wiosną na pewno kilkukrotnie zaprosimy Państwa na „Morfinę 0.05”, czyli nagrodzony „Bursztynowym pierścieniem” monodram Marka Żerańskiego. Co do premier to zapraszamy na sztukę Teatru Inaczej „Dom dla lalek”, która będzie mieć swoją prezentację w Starej Rzeźni już niebawem. Nawiązaliśmy współpracę z Panią prof. Krystyną Maksymowicz, aktorką Teatru Współczesnego. 9 lat temu Pani Krystyna zrobiła projekt „Beniowski”. Jest to doskonałą sztuka edukacyjna, brakuje nam takiego repertuaru. W czasie sztuki Pani Krystyna recytuje Słowackiego i jednocześnie jest wspomagana na gongach i misach tybetańskich. Cudowne wydarzenie w kwietniu i w maju w Starej Rzeźni – mówi Piotr Ochman.

Fundacja pracuje nad kilkoma projektami artystycznymi, w tym nad sztuką muzyczną opartą o poezję i utwory muzyczne Marka Grechuty. – Będziemy mieli mnóstwo ciekawych propozycji artystycznych. Pozwalamy sobie na „pożyczanie” spektakli z innych instytucji, takich, w których obecnie funkcjonowanie jest trudniejsze. Piwnica przy Krypcie będzie naszym gościem na Łasztowni, o szczegółach powiemy niebawem – mówi Piotr Ochman.

 

Najbliższe przedstawienia FUNDACJI KULTURY WEST & ART NA ŁASZTOWNI:

13.03.2020, spektakl „Wszystko o mężczyznach”

27.03.2020, spektakl „Pół na pół”

Pozostaw komentarz