Arfik, Ptasie Pióra i Mistrz Leoszewski. Literacki marzec na Łasztowni

Ryszard Leoszewski i jego formacje muzyczne: Arfik i Sklep z Ptasimi Piórami od samego początku istnienia naszej instytucji były bardzo blisko związane ze Starą Rzeźnią. Mowa przede wszystkim o występach na okolicznościowych wydarzeniach takich jak: „Dni ulicy Zbożowej” czy finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sklep z Ptasimi Piórami świętował w naszej instytucji 40-lecie swojego istnienia. Podczas konferencji prasowej prezentującej wiosenne plany Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia Ryszard Leoszewski zdradził najbliższe plany zespołu.

Najpierw Arfik. Koncert i prezentacja albumu już pierwszego dnia marca

 

„Mój Arfik” – taki nosi tytuł nowa książka o jednym z najpopularniejszych polskich zespołów dziecięcych. To wyjątkowa pozycja, gdyż ma aż 60 współautorów! O Arfiku piszą jego twórcy, obserwatorzy kariery dziecięcego zespołu, ale i dzieciaki, które stawiały pierwsze kroki w zespole, a potem dorastali i albo wiązali się z muzyką albo kontynuowali karierę w innych miejscach. – 30-, 40-latkowie opowiadają, jaki był nasz zespół kiedyś, gdy nie było na świecie smartfonów, Internetu i galerii handlowych. A dzisiejsze kilku- i nastolatki przedstawią Arfik współczesny – mówiła podczas premiery związana z zespołem od wielu lat poeatka i autorka tekstów Barbara Stenka.

Książka kipi niezwykłymi anegdotkami i opowieściami, ciekawostkami, opisem chwil komicznych i strasznych. Koncerty, podróże, arfikowe rytuały, ploteczki towarzyskie, sekrety zakulisowe, trudności sceniczne i życiowe. Kolejne spotkanie z autorami książki odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już 1 marca o godzinie 16:00. Wstęp jest wolny. – Na spotkaniu muzycznym zaprezentujemy książkę, ale będzie również koncert, gdzie aktualny Arfik zaprezentuje piosenki z najnowszej płyty, która ukazała się w roku 2019. Piosenki są trudne jak na ten wiek, ale chcemy by młodzież interpretowała także trudniejsze teksty. To wspaniałe jak oni rozumieją, o czym śpiewają. Zapraszamy całe pokolenia – rodziców, dzieci, starszych, młodszych. To będzie okazja do pośpiewania. Cieszy mnie, bo poza aktualnym składem również absolwenci Arfika zapowiedzieli swoją obecność – mówi Ryszard Leoszewski.

 

Sklep z Ptasimi Piórami powraca do Starej Rzeźni

Koncerty formacji Ryszarda Leoszewskiego są już jesienna i wiosenną tradycją Starej Rzeźni. Najbliższy koncert, który obfitować będzie w premierowe utwory odbędzie się 6 marca. Podczas konferencji prasowej zwiastującej wiosenną ramówkę Starej Rzeźni lider i wokalista formacji zdradził kilka muzycznych szczegółów odnośnie wydarzenia: – Szykujemy nową płytę, w tym roku planujemy premierę singla. Możemy więc obiecać, że ten koncert będzie obfitować w nowości i ciekawe prapremiery. Zaprezentujemy także teledysk, który powstał z Grupą MoCarta. Zaprezentujemy także piosenkę, którą Sklep z Ptasimi Piórami nagrał z Magdą Umer. Jest to utwór „Stempelek”. Chciałbym żeby premiera tej wspaniałej kolaboracji miała miejsce 6 marca w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – mówi Ryszard Leoszewski.

 

PRZYPOMINAMY I ZAPRASZAMY:

„Mój Arfik” – Niedziela, 1 marca 2020 o godzinie 16:00

Sklep z Ptasimi Piórami – Piątek, 6 marca o godzinie 19:00

Pozostaw komentarz